17-latek aresztowany za ataki TeamPoison

Post

17-latek aresztowany za ataki TeamPoison

W Newcastle w Wielkiej Brytanii 17-latek został aresztowany za udział w atakach TeamPoison. Według Scotland Yardu miał on brać udział w ataku na skrzynkę e-mail byłego premiera Wielkiej Brytanii Tony'ego Blaira. W związku z tym jego inne cele obejmowały międzynarodowe władze policyjne i korporacje.

Policja podejrzewa, że ​​nastolatek jest znany pod nazwą użytkownika „MLT” i był rzecznikiem TeamPoison. W środę został przesłuchany po raz pierwszy na komisariacie policji. Istnieje podejrzenie naruszenia ustawy Computer Misuse Act. Jej wyposażenie sprzętowe zostało skonfiskowane. W poszukiwaniach wzięli udział zarówno funkcjonariusze lokalnej policji Northumberland, jak i centralnej brytyjskiej jednostki ds. eCrime.

Jak podaje londyńska policja, TeamPoison popełnił ponad 1400 przestępstw. Wśród nich były włamania do sieci, w których „dane osobowe i prywatne zostały nielegalnie usunięte”. Hakerzy wykorzystywali również ataki typu „odmowa usługi” w celu odłączania witryn i systemów od Internetu.

Na przykład wiadomo, że członek TeamPoison „Trick” opublikował wiadomość na stronie internetowej Research In Motion po zamieszkach w Londynie w sierpniu 2011 roku. W kwietniu 2012 r. TeamPoison twierdził, że włamał się na policyjną infolinię antyterrorystyczną. Rozmowa opublikowana na Youtube została nagrana przez samego dzwoniącego, a nie skradziona z serwera policyjnego. W tej sprawie również doszło do dwóch aresztowań.

[z materiałem od Toma Espinera, ZDNet UK]

Uwaga: Artykuły z ZDNet.de są również dostępne w Google Currents. Zapisz się teraz .

Galeria zdjęć

ZDNet.de w Google Currents

Tags
Author
Karolina Kanas

Leave a Reply