Anonim podejmuje działania przeciwko hiszpańskim serwerom policji

Anonim podejmuje działania przeciwko hiszpańskim serwerom policji

Grupa hakerów Anonymous sparaliżowała witrynę hiszpańskiej policji za pomocą ataków DDoS. Jak donosi hiszpańskie radio państwowe, atak miał miejsce w ostatnią sobotę wieczorem o 23:30. Anonim zapowiedział wcześniej protest i koordynował go za pośrednictwem IRC, Twittera i Facebooka. Strona hiszpańskiej policji jest znowu dostępna.

Dzięki tej akcji grupa protestuje przeciwko aresztowaniu członków przez hiszpańską policję. Władze ogłosiły w piątek, że aresztowano "liderów grupy hakerów Anonymous".

W zeszłym tygodniu Anonim zaatakował również turecki autorytet. Powodem ataku jest planowana ustawa o cenzurze Internetu. Witryna Prezydencji Telekomunikacji (TIB), tureckiego organu ds. technologii informacyjnych i telekomunikacyjnych, była tymczasowo niedostępna.

„W ciągu ostatnich kilku lat widzieliśmy, jak rząd turecki zacieśnia kontrolę nad Internetem. Blokuje tysiące stron internetowych i blogów oraz łamie prawo wobec dziennikarzy internetowych ”- głosiło oświadczenie na stronie Anonymous, która również jest obecnie offline.

„Rząd chce 22 sierpnia wprowadzić nowy system filtrów, za pomocą którego będzie można monitorować aktywność internetową wszystkich użytkowników. Chociaż nie jest jasne, dlaczego i w jaki sposób system jest używany, jasne jest, że rząd przenosi cenzurę na nowy poziom ”- piszą hakerzy. Anonim ogłosił akcję, znaną jako „Operacja Turcja”, na czwartek około godziny 18:00 czasu lokalnego (17:00 CEST).

„Nie poddamy się atakowi tej grupy na nasz kraj” – powiedział Reuterowi Yavuz Kocoglu, szef tureckiej agencji odpowiedzialnej za zwalczanie cyberprzestępczości. „Wzywamy wszystkie kompetentne instytucje państwowe do podjęcia działań przeciwko takim przestępstwom”.

Ostatnio Anonim zagroził NATO działaniem. Powodem tego jest raport sojuszu obronnego, który zaklasyfikował Anonymous jako „zagrożenie dla rządów i obywateli”. NATO odnosi się m.in. do ataków na MasterCard, Visa, PayPal, Amazon i inne firmy, które przestały wspierać Wikileaks.

ZDNet.de dla urządzeń mobilnych: m.zdnet.de

Tags
Author
Karolina Kanas

Leave a Reply