Anonim ponownie paraliżuje witrynę GEMA

Anonim ponownie paraliżuje witrynę GEMA

Członkowie kolektywu hakerskiego Anonymous sparaliżowali witrynę GEMA. Strona główna jest obecnie niedostępna, a podstrony również nie mogą być wyświetlane. Został wcześniej przekierowany. Na stronie głównej pojawiła się adnotacja: „Niestety ta strona nie jest dostępna (nie tylko) w Niemczech, ponieważ może odnosić się do firmy, której Anonim nie przyznał niezbędnych wolności. Przykro nam. Nie!"

Już po raz drugi hakerzy biorą na cel niemieckiego eksploatatora praw. Pod koniec czerwca ogłosili w wiadomości wideo, że „zainicjują działania”, jeśli GEMA będzie nadal podejmować działania przeciwko publikacji licznych teledysków na YouTube. Nieco później nastąpiły pierwsze ataki DDoS, które trafiły na stronę GEMA.

Od połowy czerwca YouTube wyświetla informację o blokadzie w wielu teledyskach. To brzmi: „Niestety ten film nie jest dostępny w Niemczech, ponieważ może zawierać muzykę, dla której GEMA nie przyznała niezbędnych praw muzycznych. Przepraszamy.” Organizacja zbiorowego zarządzania twierdziła, że ​​zakazy nie pochodzą od nich. Jesteś zainteresowany umową licencyjną.

Anonim postrzega tę procedurę jako ograniczenie swobodnego przepływu informacji. „Oczywiście odmawiają przyznania firmie Google niezbędnych praw do pokazywania niektórych tytułów muzycznych i filmowych w Niemczech” – czytamy w wiadomości wideo grupy hakerskiej. Zostaną podjęte kroki, aby przenieść GEMA do negocjacji, zapowiedziała w czerwcu.

GEMA złożyła pozew przeciwko Google pod koniec września 2010 r., ale najwyraźniej nie dotarł on do dostawcy wyszukiwania do czerwca tego roku. Google następnie przerwał rozmowę. Rozwiązanie może być „tylko przy stole negocjacyjnym i bez postępowania sądowego” – powiedział rzecznik firmy Kay Oberbeck. W najbliższej przyszłości nie dojdzie do porozumienia.

Google i GEMA spierają się od 2009 roku, czy dostawca wyszukiwania powinien płacić za każdy odtworzony teledysk. Według SZ w cenniku GEMA jest mowa o odszkodowaniu w wysokości dwunastu centów; Zgodnie z własnymi oświadczeniami organizacja zbiorowego zarządzania nigdy nie żądała tej kwoty. Jednak Google uważa również mniejszą kwotę za nadmierną, ponieważ spowodowałoby to stratę spółki zależnej.

Tags
Author
Karolina Kanas

Leave a Reply