Anonim publikuje dane ze sklepu z akcesoriami wojskowymi

Anonim publikuje dane ze sklepu z akcesoriami wojskowymi

Grupa hakerów powiązanych z Anonymous opublikowała dane ze strony SpecialForces.com. To sprzedaje sprzęt wojskowy. Pomimo szyfrowania, haktywiści mieli rzekomo uzyskać dostęp do 14 000 haseł i danych z kart kredytowych 8 000 klientów.

Ogłoszenie Pastebina stwierdza: „Jako kontynuację trwających tydzień uroczystości, które wprowadzają chaos w światowe systemy finansowe, wojsko i rządy, ogłaszamy nowy cel: wysyłkę online akcesoriów dla świń, SpecialForces.com”. dostępny kilka miesięcy temu sam w sobie, ale dopiero teraz mam czas, aby go opublikować.

Założyciel strony Dave Thomas potwierdził ZDNet, że serwery internetowe zostały skompromitowane pod koniec sierpnia. Powstała luka mogła zostać wykorzystana przez hakerów do kradzieży nazw użytkowników, haseł, a być może także zaszyfrowanych danych kart kredytowych. „Nie mamy żadnych dowodów na żadne dalsze luki i wierzymy, że incydent w Stratfor zostanie wykorzystany do przywrócenia tych starych wiadomości z powrotem na światło dzienne”.

Według Thomasa zhakowane hasła pochodzą z kopii zapasowej wcześniejszej wersji. Cały materiał ma ponad rok. „Większość kart kredytowych straciła ważność i do tej pory nie ma dowodów na to, że którakolwiek z nich została niewłaściwie użyta. Obecna strona internetowa nie przechowuje żadnych haseł klientów ani informacji o kartach kredytowych.”

Po incydencie w sierpniu strona internetowa została ponownie uruchomiona i zabezpieczona z pomocą ekspertów, twierdzi Thomas. Witryna sprzedaje głównie koszulki na zamówienie. Część dochodu jest regularnie przekazywana organizacjom charytatywnym.

Dostawca usług bezpieczeństwa Identity Finder ocenił dane opublikowane przez Anonim i uwolnił je od duplikatów. Według niego istnieje 7277 różnych numerów kart kredytowych, 40 854 różne adresy e-mail oraz 36 368 nazw użytkowników i haseł zapisanych jako tekst, które nadal mogą być powielane. Anonim twierdzi, że ukradł również klucze z serwera, aby mógł odszyfrować hasła i informacje o karcie kredytowej.

Tags
Author
Karolina Kanas

Leave a Reply