Apple integruje rozwiązanie antyspamowe z kalendarzem

Apple integruje rozwiązanie antyspamowe z kalendarzem

Firma Apple wydała poprawkę, która uniemożliwia użytkownikom wyświetlanie niechcianych reklam w ich kalendarzu na macOS i iOS. Możesz teraz zgłaszać takie zaproszenia na spotkania jako „śmieci” lub „spam” na iCloud.com. Spowoduje to usunięcie zaproszeń i zgłoszenie nadawcy do Apple w celu dalszego sprawdzenia, zgodnie z raportem 9to5Mac.

Jeśli zaproszenie zostanie oznaczone jako niechciane, pojawi się komunikat informujący użytkownika o „automatycznym usunięciu z kalendarza”. Okno dialogowe można również odrzucić za pomocą przycisku „Bez spamu”, jeśli zaproszenie zostało oznaczone przez pomyłkę. Apple jeszcze oficjalnie nie ogłosiło funkcji, mówi raport. Jest dostępny dla niektórych użytkowników od weekendu.

Na początku listopada pojawiły się pierwsze skargi użytkowników dotyczące niechcianych reklam w formie zaproszeń z kalendarza. Nadawcami są zazwyczaj osoby nieznane użytkownikowi. Samo ogłoszenie znajduje się w polu opisu proponowanej daty.

Pod koniec listopada fala spamu osiągnęła chwilowy szczyt w związku z początkiem przedświątecznego biznesu wokół tzw. Czarnego Piątku. Jednym z problemów z zaproszeniami jest to, że nie można ich usunąć. Wszystkie dotychczas oferowane przez Apple opcje – Accept, Maybe lub Reject – oznaczają, że autentyczność identyfikatora Apple ID jest potwierdzona spamerowi.

Ankieta

Na początku grudnia Apple przyznał się do problemu i ogłosił środki zaradcze. „Żałujemy, że niektórzy z naszych użytkowników otrzymują zaproszenia z kalendarza spamu” — napisano w krótkim oświadczeniu. „Aktywnie rozwiązujemy problem, identyfikując podejrzanych nadawców i spam w wysyłanych zaproszeniach”.

Obecnie nowa funkcja jest dostępna tylko w aplikacji internetowej Kalendarz w witrynie iCloud.com. Zgłoszone wpisy nadal znikają we wszystkich kalendarzach iCloud, w tym na komputerach Mac, iPhone i iPad. 9to5Mac zakłada również, że funkcja zostanie również zintegrowana z natywnymi kalendarzami iOS i macOS wraz z nadchodzącą aktualizacją oprogramowania.

Większe bezpieczeństwo w inteligentnym domu

Wskazówka: jak dobrze znasz Apple? Sprawdź swoją wiedzę - z 15 pytaniami na silicon.de.

Tags
Author
Karolina Kanas

Leave a Reply