Palestyńscy hakerzy porywają strony internetowe WhatsApp i Avira

Palestyńscy hakerzy porywają strony internetowe WhatsApp i Avira

Witryny popularnej usługi przesyłania wiadomości WhatsApp i dostawcy zabezpieczeń Avira były celem ataku hakerów. Około 11:40 czasu CEST na stronie WhatsApp pojawiła się propalestyńska wiadomość zatytułowana „You Got Pwned”. To samo dotyczy obecnie strony internetowej Avira. Za ataki za pośrednictwem Twittera przyznała się grupa o nazwie KDMS Team. Specjalista ds. bezpieczeństwa AVG był również jedną z ich ofiar.

Według bazy Whois, za pomocą której można sprawdzić, który numeryczny adres IP jest powiązany z przypisaną domeną, adres IP WhatsApp został zmieniony dzisiaj, we wtorek. Manipulacja rekordami DNS to jeden ze sposobów na przekierowanie użytkowników, którzy faktycznie chcieli odwiedzić whatsapp.com na inną witrynę. To samo wydarzyło się najwyraźniej na avira.com.

Hakerzy wykorzystali porwane strony do rozpowszechniania swoich poglądów politycznych na temat państwa Izrael. Przesłanie brzmiało: „Chcemy wam powiedzieć, że na ziemi jest ziemia zwana Palestyną, która została skradziona przez syjonistów. Czy wiedziałeś, że? Naród palestyński ma prawo do życia w pokoju. Zasługuje na wyzwolenie swojego kraju i uwolnienie wszystkich więźniów z izraelskich więzień. Chcemy pokoju. Niech żyje Palestyna.” Poniżej znajduje się flaga palestyńska i mapa porównawcza pokazująca zmiany terytorialne w Izraelu, Strefie Gazy i Zachodnim Brzegu w latach 1946-2000.

Drugą wiadomością było logo Anonimowej Palestyny ​​z towarzyszącym tekstem: „Nie ma czegoś takiego jak całkowite bezpieczeństwo. Możemy cię dorwać!”.

Nadal nie jest jasne, czy dane klientów również zostały naruszone podczas ataku. Najwyraźniej nie miał wpływu na same służby. Aplikacja do przesyłania wiadomości WhatsApp jest używana każdego dnia do wysyłania i odbierania miliardów wiadomości. Strona WhatsApp jest teraz ponownie dostępna. Jednak Avira.com nadal wyświetlała wiadomość od zespołu KDMS około 15:50 CEST.

[z materiałem od Stephena Shanklanda, News.com]

Wskazówka: na ile masz pewność co do bezpieczeństwa? Sprawdź swoją wiedzę - za pomocą 15 pytań na stronie silicon.de

Tags
Author
Karolina Kanas

Leave a Reply