„Metropolis” i nie tylko ARD pokazuje klasyki filmowe z szalonych lat dwudziestych

„Metropolis” i nie tylko ARD pokazuje klasyki filmowe z szalonych lat dwudziestych

Szalone lata dwudzieste w Niemczech to także okres rozkwitu kultury i filmu. ARD pokazuje teraz kilka takich klasyków filmowych w swojej bibliotece multimediów - ale tylko przez ograniczony czas.

Te 12 alternatyw Netflix jest bezpłatnych

Od 18 września ARD udostępniła wszystkim użytkownikom w swojej bibliotece multimediów dwanaście klasycznych filmów z lat 20. i 30. XX wieku. Powodem tego jest zbliżający się nowy sezon „Babilonu Berlin”, który zostanie wyemitowany w telewizji 11 października. ARD informuje na swojej stronie internetowej.

Lata dwudzieste znane są jako „ryczące lata dwudzieste” dzięki boomowi gospodarczemu. W tym czasie powstały tytuły takie jak „Metropolis” czy „The Last Man”. Oto lista wszystkich klasyków oferowanych obecnie przez ARD:

Filmy są dostępne w mediatece do 18 października. Kliknij tutaj, aby przejść do oferty.

Ofensywa serii na jesień i zimę

Erst kürzlich hatte die ARD eine Ofensywa serii na jesień i zimę angekündigt. So will der Rundfunkverband viele seiner Serien zuerst online in seiner Mediathek veröffentlichen, ehe sie im linearen Fernsehen erscheinen. Die ersten drei Folgen der neuen Staffeln von "Babylon Berlin" sind beispielsweise schon am 9. Oktober in der Mediathek erhältlich. Mehr dazu lesen Sie hier .

Możesz uzyskać dostęp do wszystkich seriali, filmów, filmów dokumentalnych i innych treści nadawców publicznych na stronie ARD lub ZDF oraz w aplikacjach nadawców. Zawartość można zapisać w aplikacjach na później, dzięki czemu nie musisz uzyskiwać dostępu do mobilnej ilości danych, gdy jesteś w ruchu. Przeczytaj więcej na ten temat tutaj.

Dlaczego programy ARD po pewnym czasie znikają z biblioteki multimediów?

To, jak długo treści mogą pozostawać w Internecie, reguluje koncepcja długości pobytu zawarta w Międzystanowym Traktacie o Radiofonii i Telewizji. Nadawcy publiczni mogą umieszczać poszczególne filmy w Internecie maksymalnie na trzy miesiące, podczas gdy programy takie jak „Tatort” mogą pozostać w Internecie do sześciu miesięcy. Okres do dwunastu miesięcy dotyczy filmów dokumentalnych, a nawet do pięciu lat w przypadku wkładu w kulturę, jak wyjaśnia ARD na swojej stronie internetowej.

Tłem dla tego postępowania jest skarga Stowarzyszenia Nadawców Prywatnych i Telemediów (VAUNET) z 2003 r. Stowarzyszenie określiło wówczas opłaty nadawcze jako „niedopuszczalną pomoc publiczną”. Kiedy nadawcy przedstawili swoją koncepcję online w 2007 roku, konflikt groził eskalacją i wylądowaniem przed Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości. Osiągnięto kompromis z koncepcją długości pobytu.

Tags
Author
Karolina Kanas

Leave a Reply