„Użytkownicy T-Online” dotknięci problemem Komisja Europejska ostrzega przed oszustwami phishingowymi

„Użytkownicy T-Online” dotknięci problemem Komisja Europejska ostrzega przed oszustwami phishingowymi

Każdy, kto otworzy skrzynkę pocztową, najprawdopodobniej znajdzie wiadomość phishingową. Komisja Europejska ostrzega teraz na swojej stronie internetowej o fałszywych wiadomościach mających wpływ na użytkowników T-Online.

Aktualne alerty o phishingu w lutym

Każdy, kto ma w swojej skrzynce mailowej e-mail od Komisji Europejskiej o pomocy koronowej UE, „bonusie bożonarodzeniowym” lub „dodatku pomostowym II” Corona, powinien być sceptyczny – ponieważ jest to prawdopodobnie próba oszustwa. Komisja Europejska ostrzega przed tym na swojej stronie internetowej.

Komisja Europejska ostrzegała przed oszustwem już w listopadzie. Przeczytaj więcej na ten temat tutaj. Według urzędu oszuści wysyłają wiadomości głównie do małych i średnich firm w krajach niemieckojęzycznych. Cel: dotarcie do wrażliwych danych firmy. Ponieważ aby uzyskać rzekomą pomoc Corona, użytkownicy powinni wypełnić dokument z poufnymi informacjami.

Komunikaty są wysyłane w imieniu Reinharda Hönighausa, rzecznika Komisji Europejskiej w Niemczech. Ale to jest podróbka. Niektóre wiadomości mogły zostać wysłane z nieistniejącego adresu „@ec.europa.eu”.

Szczególnie dotyczy to „użytkowników T-Online”

Ponadto dotyczy to „użytkowników T-Online”. „Tysiące użytkowników T-Online otrzymuje fałszywe e-maile, które wyglądają, jakby pochodziły od pracowników Komisji”, pisze Komisja Europejska.

Oznacza to użytkowników usługi e-mail Telekom. Według Komisji Europejskiej nie mogły one rozpoznać błędnych wiadomości, ponieważ T-Online – podobnie jak niektórzy inni dostawcy poczty – nie sprawdza pochodzenia nadawcy poczty za pomocą tzw. „Sender Policy Framework”.

Jak rozpoznać fałszywe wiadomości e-mail?

Istnieje wiele sposobów na wykrycie fałszywych wiadomości. Zwróć szczególną uwagę na błędy ortograficzne lub gramatyczne. Nadawca poczty może również wskazać oszustwo. Ale bądź ostrożny: za pomocą tak zwanego fałszowania wiadomości e-mail oszuści mogą ukryć swoją prawdziwą tożsamość w linii nadawcy. Zwykle wystarczy najechać kursorem myszy na linię nadawcy, aby wyświetlić prawdziwy adres e-mail. Więcej wskazówek dotyczących wykrywania fałszywych wiadomości znajdziesz tutaj.

Jeśli padłeś ofiarą oszustwa lub ujawniłeś wrażliwe dane, Komisja Europejska zaleca zgłoszenie tego na policję. Możesz to zrobić na przykład u strażnika online.

Uwaga: portal t-online.de jest niezależnym portalem informacyjnym i jest obsługiwany przez Ströer Digital Publishing GmbH.

Tags
Author
Karolina Kanas

Leave a Reply