150 milionów użytkowników trafiło na zhakowaną aplikację fitness Under Armour

150 milionów użytkowników trafiło na zhakowaną aplikację fitness Under Armour

Under Armour przyznał się do poważnej kradzieży danych. Atak, który dotyczy około 150 milionów kont użytkowników, jest jednym z największych znanych przypadków.

Najnowsze wiadomości w filmie

Coraz więcej firm pada ofiarą cyberataków, a teraz uderzył w producenta sprzętu sportowego Under Armour. Amerykańska firma dokonała w czwartek (czasu lokalnego) ataku hakerskiego na swoją aplikację licznika kalorii „MyFitnessPal”, która według aktualnej wiedzy wpływa na około 150 milionów kont użytkowników. Under Armour wykrył kradzież danych 25 marca, co miało miejsce pod koniec lutego.

Firma uważa, że ​​hakerzy przechwycili nazwy użytkowników, adresy e-mail i hasła, ale nie bardziej poufne informacje, takie jak dane karty kredytowej. Kradzież numerów ubezpieczenia społecznego i danych z prawa jazdy – dzięki którym można łatwo popełnić oszustwo tożsamościowe w USA – należy wykluczyć, ponieważ nie są one wymagane w aplikacji.

Użytkownikom zaleca się zmianę haseł

Przetwarzanie incydentu nadal trwa, Under Armour współpracuje z „wiodącymi” firmami zajmującymi się bezpieczeństwem danych i koordynuje dochodzenie z organami nadzorczymi. Użytkownicy aplikacji, która ma pomagać np. w realizacji celów dietetycznych i treningowych, powinni natychmiast zmienić swoje hasła. Po godzinach kurs akcji Under Armour spadł o 4,6 proc. Ostatnio minus wynosił niecałe dwa procent.

Konstantin von Notz, zastępca przywódcy Zielonych, wyjaśnia o włamaniu do aplikacji fitness Under Armour: „W międzyczasie niemal codziennie kradzione są i niewłaściwie wykorzystywane dane o dużej zawartości osobistej. Przyczyny są różne”. Były to między innymi brak świadomości problemów wśród użytkowników oraz sprzeczna i nieodpowiednia strategia rządu federalnego.

„Nowy minister spraw wewnętrznych Seehofer nie wykazał żadnego politycznego podejścia do wyeliminowania tych zagrożeń”, kontynuuje Notz. „To nie tylko niebezpieczne, ale i krępujące, ponieważ istnieją konkretne propozycje dotyczące dobrych standardów bezpieczeństwa IT, jasnych przepisów dotyczących odpowiedzialności, zakazu wykorzystywania luk w zabezpieczeniach, proaktywnych zachęt do inwestycji w dobre standardy bezpieczeństwa IT i wiele więcej. na stole i są omawiane od lat.”

Również atak hakerski na Boeinga

Ataki hakerskie na firmy i instytucje są teraz niemal na porządku dziennym. Dopiero dzień wcześniej było wiadomo, że gigant lotniczy Boeing został trafiony cyberatakiem. Ani produkcja, ani dostawa samolotu nie zostały naruszone, Boeing podkreślił późnym wieczorem na Twitterze. Szkodnik zainfekował „tylko kilka systemów”.

Urządzenia do monitorowania danych fitness, takie jak „MyFitnessPal”, są używane przez coraz więcej osób. Dla firm zajmujących się odzieżą sportową, takich jak Under Armour lub ich większy rywal Nike, są one mile widzianą okazją do poszerzenia asortymentu i znalezienia nowych sposobów na budowanie lojalności klientów. Ponadto z uzyskanych danych można czasami prowadzić lukratywny handel. W przypadku takich aplikacji eksperci radzą zwracać szczególną uwagę na to, czy i komu można udostępniać informacje.

Tags
Author
Karolina Kanas

Leave a Reply