50 000 zhakowanych kont iTunes sprzedanych za pośrednictwem chińskiego serwisu aukcyjnego

Post

50 000 zhakowanych kont iTunes sprzedanych za pośrednictwem chińskiego serwisu aukcyjnego

Jak donosi chińska gazeta Global Times, nieznane osoby wystawiły na sprzedaż około 50 000 nielegalnie zdobytych kont iTunes za pośrednictwem największej chińskiej platformy aukcyjnej Taobao. Jeden ze sprzedawców potwierdził, że konta zostały zhakowane. Nie podał jednak żadnych informacji o sposobie ich przyjęcia.

Taobao twierdzi, że nie zrobił nic przeciwko handlowi kontami iTunes. Firma powiedziała BBC: „Podejmujemy wszelkie rozsądne i niezbędne środki w celu ochrony praw konsumentów korzystających z Taobao, naszych sprzedawców i osób trzecich.” Nie jest to jednak możliwe bez prawomocnego żądania usunięcia ofert.

Kupujący mogą decydować o wysokości kredytu dla oferowanych kont iTunes. Za każdego dolara kredytu należny jest 1 juan (równowartość 0,12 euro), przy minimalnym zakupie 10 dolarów.

Dostawca zwraca również uwagę, że dostęp do kont iTunes jest możliwy tylko przez okres 12 godzin. Aplikacje zakupione w ten sposób są wyłączone z uaktualnienia. Zamknięcie nielegalnie zakupionych kont iTunes jest tylko kwestią czasu.

Według raportu BBC Apple odmówił komentarza na temat tego, co się dzieje.

To nie pierwszy raz, kiedy konta iTunes zostały naruszone. Już w lipcu 2010 roku klienci skarżyli się, że ich konta zostały złamane i niewłaściwie wykorzystane do zakupu oprogramowania.

Galeria zdjęć

Tak wygląda nowy iPhone 4

Tags
Author
Karolina Kanas

Leave a Reply