Agora w ciemnej sieci jest tymczasowo zamykana

Post

Agora w ciemnej sieci jest tymczasowo zamykana

Ciemny rynek internetowy Agory, do którego można uzyskać dostęp tylko za pośrednictwem usługi anonimizacji Tor, jest tymczasowo zamknięty ze względów bezpieczeństwa. Zgodnie z wiadomością wysłaną do wszystkich użytkowników, która została również opublikowana na Reddicie, operatorzy obawiają się, że „słabe punkty w protokole ukrytych usług Tora” mogą prowadzić do złamania anonimowości serwerów.

Agora to jeden z największych rynków internetowych na świecie, na którym możesz anonimowo robić zakupy i płacić Bitcoinem. Zgodnie z definicją dark webu nie jest on znajdowany i indeksowany w wyszukiwarkach. Ograniczenie dostępu do użytkowników Tora oznacza dodatkową ochronę.

Podobnie jak podobne tego typu rynki, Agora nie jest z natury rzeczy nielegalna. Oferta służy również do sprzedaży nielegalnych towarów, takich jak narkotyki, broń i skradzione dane kart kredytowych.

W swoim komunikacie Agora odwołuje się do nieokreślonych „niedawnych badań”, zgodnie z którymi do ujawnienia użytkowników Tora potrzeba mniej zasobów niż wcześniej zakładano. „W naszym przypadku uważamy, że istnieją zainteresowane strony z niezbędnymi zasobami”.

Wydaje się, że odnosi się to do lipcowego raportu naukowców z Massachusetts Institute of Technology (MIT). Opisują proces, który nazywają „odciskami palców obwodów”, dzięki któremu użytkownicy Tora mogą być identyfikowani z pewnym stopniem dokładności.

Administratorzy Agory twierdzą, że mają rozwiązanie, które zatka lukę w zabezpieczeniach. Wymagało to jednak dużo czasu, ponieważ trzeba było zmienić cały stos oprogramowania. Ponadto na niektórych serwerach zauważono „podejrzaną aktywność”, dlatego oczekuje się na przeniesienie. Oba razem umożliwią użytkownikom anonimowy i bezpieczny dostęp w przyszłości.

Nie ma jeszcze ustalonej daty wycofania. W tej chwili Agora jest nadal dostępna, aby użytkownicy mogli wypłacić swoje depozyty Bitcoin i zapobiec wszelkim oczekującym płatnościom. Wydaje się, że rynek dąży do maksymalnej przejrzystości. W końcu inne giełdy i platformy handlu Bitcoinami zniknęły z dnia na dzień, a depozyty użytkowników warte miliony.

W 2013 roku FBI zamknęło targowisko o podobnej wielkości i reputacji, Silk Road. Jednak nie zaszkodziło to trwale sprzedaży narkotyków w ciemnej sieci, jak stwierdzono w niedawnym, długoterminowym badaniu przeprowadzonym przez Carnegie Mellon University.

Wskazówka: czy znasz najsłynniejszych hakerów? Sprawdź swoją wiedzę - z 15 pytaniami na silicon.de.

Warsztat praktyczny: Integracja Samsung S6 i S6 Edge z Active Directory

Tags
Author
Karolina Kanas

Leave a Reply