Alternatywa WordPress: przedstawiamy dla Ciebie alternatywy CMS

Alternatywa WordPress: przedstawiamy dla Ciebie alternatywy CMS

Profesjonalny portal internetowy lub osobisty blog: WordPress to wszechstronny system zarządzania treścią (CMS). Pierwotnie pomyślana jako podstawowe oprogramowanie do blogowania, niegdyś prosta podstawowa struktura stała się coraz bardziej złożona ze względu na ciągły rozwój w czasie. W przypadku mniejszych projektów hostingowych WordPress jest często po prostu przewymiarowany. Ponadto istnieje kilka innych powodów, które przemawiają za alternatywą dla WordPressa. Możesz dowiedzieć się, które to są w tym artykule. Przedstawiamy również różne narzędzia CMS, które warto zobaczyć.

Gdzie są powszechnie stosowane systemy zarządzania treścią?

CMS służą przede wszystkim do obsługi stron internetowych, ale można je również znaleźć „offline”, na przykład na platformach intranetowych.

Czy są jakieś darmowe alternatywy dla WordPressa?

Dobry CMS nie musi być drogi. W tym poście przedstawiamy również kilka potężnych darmowych alternatyw dla WordPressa.

Czy mogę również samodzielnie hostować moją instancję CMS?

Jest to oczywiście możliwe, ale oprócz dodatkowej przestrzeni internetowej zazwyczaj potrzebujesz również zaawansowanej wiedzy programistycznej.

zawartość

1. Powody, dla których warto skorzystać z alternatywy dla WordPressa

2. Różne alternatywy WordPress w skrócie 2.1. Wix 2.2. Weebly 2.3. Drupal 2.4. Joomla 2.5. Podobne artykuły Typo3:

2.1. Wix

2.2. Weebly

2.3. Drupal

2.4. Joomla

2.5. Literówka3

Podobne artykuły:

1. Powody, dla których warto skorzystać z alternatywy dla WordPressa

Lider rynku nie zawsze jest automatycznie ostateczny, jeśli chodzi o tworzenie strony internetowej. Istnieje również wiele powodów, które przemawiają za szukaniem odpowiedniej alternatywy dla WordPressa:

WordPress jest zbyt rozbudowany i skomplikowany dla prostych projektów.

To właśnie ten fakt często prowadzi do problemów z wydajnością. Ponadto wtyczki i motywy mogą być nieprawidłowo zaprogramowane i/lub powodować problemy ze zgodnością. Jeśli używanych jest zbyt wiele rozszerzeń, cierpi również na obciążenie strony. Aby być uczciwym, trzeba jednak powiedzieć, że jest to problem, z którym nie jesteś gotowy stawić czoła nawet alternatywie.

Podstawowy pakiet jest bezpłatny, ale zazwyczaj nie można uniknąć zakupu dodatkowych ofert na założenie indywidualnej strony internetowej.

WordPress jest również jedną z tych rzeczy, jeśli chodzi o bezpieczeństwo: oprogramowanie jest oprogramowaniem typu open source i dlatego oczywiście oferuje dużą powierzchnię ataku dla hakerów i złośliwego oprogramowania (np. poprzez niezweryfikowane wtyczki).

Jeśli chcesz odpowiednio spersonalizować stronę internetową w WordPressie, bez odpowiedniej wiedzy programistycznej daleko nie zajdziesz. Dlatego program nie jest odpowiedni dla początkujących.

2. Przegląd różnych alternatyw WordPress

Wybór odpowiedniego systemu zarządzania treścią zależy przede wszystkim od tego, co chcesz z nim zrobić. W tej sekcji zebraliśmy najlepsze alternatywy dla WordPressa i szczegółowo pokazujemy, jakie wymagania dotyczą ich użytkowania oraz jakie są zalety i wady.

2.1. Wix

Wprawdzie nazwa jest trochę niefortunna dla rynku niemieckiego, ale można użyć kreatora stron Wix do tworzenia atrakcyjnych stron internetowych w mniej niż 15 minut, nawet bez wcześniejszej wiedzy. Wyjątkowi artyści i fotografowie powinni czuć się przyciągnięci przez wiele różnych układów, a ponadto istnieje wiele szablonów branżowych, dzięki którym możesz idealnie dostosować swoją witrynę biznesową do swoich wymagań.

Istnieje wiele różnych szablonów projektowych i branżowych do wyboru w Wix.

Łatwość użycia jest najważniejsza w Wix, a dzięki funkcji przeciągnij i upuść narzędzie jest również znacznie łatwiejsze w użyciu niż WordPress. Podstawowy pakiet od Wix jest darmowy, ale trzeba zaakceptować irytujące reklamy i różne ograniczenia (np. przestrzeń dyskowa). Oferty premium zaczynają się od 4,50 euro miesięcznie, osoby samozatrudnione i firmy zaczynają od taryfy „Business Basic” od 17 euro miesięcznie.

szybka i łatwa konfiguracja

Obsługa możliwa również bez znajomości programowania

dostępna bezpłatna wersja podstawowa

rozbudowane opcje dostosowywania

wiele szablonów branżowych i szablonów projektowych

Obsługa kilku stron internetowych możliwa za pośrednictwem jednego konta

liczne opcje rozbudowy za pośrednictwem rynku aplikacji

Reklama w darmowej wersji podstawowej i niestety również w najtańszej taryfie premium

Szablony nie mogą być zmieniane po wstępnej selekcji

brak skrzynek e-mail w zestawie

Sklep nie jest zgodny z prawem niemieckim

Ceny nieco wyższe w porównaniu z konkurencją

2.2. Weebly

Weebly to darmowy kreator stron internetowych, który działa bardzo podobnie do Wix, ale pozostaje w tyle za konkurencją pod względem funkcjonalności. Również z Weebly możesz łatwo stworzyć swoją witrynę za pomocą przeciągania i upuszczania. W tym celu dostępne są różne projekty, podobne do szablonów WordPress. Korzystanie jest całkowicie oparte na przeglądarce, co oznacza, że ​​nie jest wymagana dodatkowa instalacja.

w Weebly cała edycja odbywa się za pośrednictwem przeglądarki. Nie jest do tego konieczna instalacja dodatkowego oprogramowania.

Bezpłatny abonament zapewnia 500 MB miejsca na dysku, jednak, jak w przypadku większości ofert tego typu, wyświetlane są reklamy. Istnieją również rozszerzone funkcje, takie jak indywidualna subdomena, wyszukiwanie w witrynie lub obszary chronione hasłem, wyłącznie w wersjach płatnych. Ceny taryf premium do użytku osobistego zaczynają się od 5 euro miesięcznie. Firmom, organizacjom i osobom samozatrudnionym Weebly oferuje strony biznesowe i sklepy internetowe za 10 euro miesięcznie.

dzięki temu intuicyjna i przyjazna dla użytkownika obsługa
nadaje się również dla początkujących

wiele podstawowych funkcji w darmowej wersji
nadający się do użytku

rozbudowane funkcje sklepu internetowego

elastyczny model taryfowy

zintegrowane funkcje e-commerce

małe opcje dostosowywania

ograniczona funkcjonalność dla blogerów

Pomoc telefoniczna dostępna tylko w języku angielskim

Taryfy premium są stosunkowo drogie

2.3. Drupal

Drupal to CMS typu open source, który możesz sam hostować, za pomocą którego możesz zbudować każdą możliwą stronę internetową, od blogów po sieci społecznościowe. Niestety to właśnie te możliwości sprawiają, że system jest bardzo złożony, dlatego skierowany jest przede wszystkim do doświadczonych programistów. System został pierwotnie pomyślany jako oprogramowanie forum, a później został przekształcony w platformę dla stron społecznościowych. Z tego powodu wsparcie forum jest nadal podstawową częścią Drupala.

Istnieje bardzo żywa społeczność dla Drupala, dzięki której możesz wymieniać podejścia lub rozszerzenia z innymi użytkownikami.

Drupal jest darmowy, więc nie ma opłat licencyjnych za korzystanie z niego. Jednak operator strony głównej nadal ponosi koszty, na przykład w postaci przestrzeni internetowej, którą trzeba dodatkowo wynająć.

może być używany bezpłatnie jako oprogramowanie open source

uporządkowany i logicznie skonfigurowany

Uniwersalne zastosowanie i wszechstronne możliwości rozbudowy

dobrze połączona społeczność

Zawiera funkcje Web 2.0

Możliwe wymagające struktury taksonomiczne

obsługa wielu domen

nadaje się głównie dla doświadczonych programistów

Instalacja bardzo trudna

brak wizualnego oddzielenia przedniego i tylnego końca

Większość wtyczek jest płatna

Dobrze wiedzieć:

2.4. Joomla

Kolejnym dynamicznym CMS o otwartym kodzie źródłowym, który cieszy się dużą popularnością, jest Joomla. Powstał w 2005 roku z rozwidlenia systemu zarządzania treścią „Mambo” i był rozwijany jako samodzielny projekt, dopóki nie został przerwany w 2008 roku. W porównaniu do WordPressa, Joomla jest znacznie bardziej wszechstronna, ale jest łatwiejsza w użyciu niż Drupal. Jako elastyczne rozwiązanie średnie jest skierowane również do mniej doświadczonych programistów.

Bezpłatna alternatywa dla WordPressa: Joomla jest oprogramowaniem typu open source, ale sam musisz zadbać o hosting.

Joomla jest również darmowa (bez opłat licencyjnych), ale podobnie jak w przypadku Drupala, istnieją koszty w postaci rozszerzeń lub dodatkowej przestrzeni internetowej.

złoty środek między
Wordpress i Drupal

wielojęzyczny

uporządkowany, uporządkowany
Zaplecze

nie zaawansowane
Wymagane umiejętności programowania

znacznie bardziej złożony w porównaniu do WordPressa

Rozszerzalny rynek zewnętrzny

Komentarze i wiele witryn tylko poprzez rozszerzenia
zaskarżalny

brak oficjalnego katalogu szablonów

2.5. Literówka3

Typo3 to system zarządzania treścią dla profesjonalistów, blogerzy hobbyści nie muszą nawet o tym myśleć. Narzędzie może wiele, ale wymaga też wiele od swoich użytkowników. Dlatego nadaje się przede wszystkim dla sektora profesjonalnego. Pierwsza wersja Typo3 została wydana w 1998 roku, więc oprogramowanie przeszło znacznie dłuższy czas rozwoju niż większość innych systemów zarządzania treścią.

Nie dla początkujących: Typo3 to alternatywa dla WordPressa dla sektora biznesowego i dlatego jest skierowana przede wszystkim do doświadczonych programistów.

Program nie tylko ma reputację nadmiernie skomplikowanego, ale jest również dość złożony. Twórcy stron internetowych często potrzebują kilku miesięcy na zapoznanie się z systemem, co wynika przede wszystkim z własnego języka skryptowego programu „TypoScript”.

Typo3 jest również oprogramowaniem typu open source, co oznacza, że ​​zarówno wykorzystanie niekomercyjne, jak i komercyjne jest wolne od kosztów licencji.

profesjonalny CMS z rozbudowanymi uprawnieniami i
Zarządzanie rolami

obsługa wielu witryn

Bezpieczeństwo jako centralny aspekt rozwoju

może być używany bezpłatnie jako open source

jest używany głównie w Niemczech i jest tam
rozpowszechniony

bardzo złożony i trudny w użyciu

kompleksowa konfiguracja i administracja

wyłącznie dla sektora profesjonalnego
odpowiedni

wymaga zaawansowanej wiedzy programistycznej (TypoScript)

Projektów nie można po prostu przenieść

Wskazówka:

35 ocen

Podobne artykuły:

Stwórz stronę internetową: Czego potrzebujesz do własnego ...

NGINX vs Apache: porównanie popularnych serwerów internetowych

Alternatywa Teamspeak: porównanie czterech komunikatorów głosowych

Co to jest miniatura? Znaczenie i przykłady

Serwer wirtualny: definicja oraz zalety i wady ...

Alternatywa SAP: jakie programy ERP są dostępne?

Oprogramowanie Linux: Prezentacja przydatnych programów dla ...

Trello Alternative: przegląd najlepszych narzędzi Kanban

Jaki jest format EPS i do czego go potrzebujesz?

Mówiąc najprościej: czym jest skrypt?

Tags
Author
Karolina Kanas

Leave a Reply