Anonimowe ataki Pegida

Anonimowe ataki Pegida

Anonimowi haktywiści zaatakowali antyislamski ruch Pegida za pomocą #OpPegida. Ogłosili operację Pegida na YouTube, Twitterze i Pastebinie i nazwali „patriotycznymi Europejczykami przeciwko islamizacji Zachodu” jako cel.

Strona internetowa Kagida, grupy stowarzyszenia z Kassel, nie jest już dostępna. Według bloga Tarnkappe, początkowo wykorzystano lukę w zabezpieczeniach serwera WWW, aby uniemożliwić dostęp do zawartości Kagida.de. W międzyczasie jednak witryna jest „pod ochroną DDoS” i nie można jej już odwiedzać.

Rzecznik Pegidy potwierdził również atak DDoS (Distributed Denial of Service) na Spiegel Online i nazwał go „poważną ingerencją w wolność wypowiedzi”. Potężny atak DDoS zmusił dostawcę do przełączenia witryny w tryb offline. Przeciwko rzekomym „lewicowym ekstremistom stojącym za atakiem” postawiono zarzuty karne.

"Niespodzianka! Demo 12 stycznia 2015 r. w Lipsku nie odbędzie się ”- informuje Legida.de, strona internetowa nazwana przez Anonim jako cel. „#Keinfussbreit za ksenofobiczną agitację i rasizm!”. Według Pegidy nie jest to oficjalna strona internetowa i nie była wcześniej wykorzystywana przez lipski klub Legida.

Oświadczenie kolektywu hakerskiego Anonymous oskarża Pegidę o szerzenie strachu i paniki przed tak zwaną islamizacją Zachodu, mimo że muzułmanie stanowią tylko 5 procent niemieckiej populacji. Jest to jeszcze bardziej rażące w Dreźnie, gdzie stowarzyszenie wyprowadziło ostatnio na ulice prawie 18 000 osób – chociaż populacja muzułmańska jest tam mniej niż jeden procent: „Jeśli spojrzysz na liczbę uczestników Pegidy w Dreźnie, czujesz, że 2 na imigranta, Zagrożonych przez nich 5 demonstrantów.”

Anonim nie chce już „stać z boku i patrzeć, jak strach i nienawiść rozprzestrzeniają się w Pegidzie”. Luźny sojusz hakerów podejmie zatem masowe działania przeciwko Pegidzie i jej odnogom w Internecie „aby przeciwdziałać ich propagandzie i instrumentalizacji obywateli”.

Tags
Author
Karolina Kanas

Leave a Reply