Anonimowe hakowanie serwerów Departamentu Sprawiedliwości USA

Anonimowe hakowanie serwerów Departamentu Sprawiedliwości USA

Członkowie kolektywu anonimowych hakerów zaatakowali stronę internetową Departamentu Sprawiedliwości USA i opublikowali znalezione tam dane. Wszystkie dane, w tym wewnętrzne e-maile, opublikowali w pliku o pojemności 1,7 GB za pośrednictwem The Pirate Bay.

„Dzisiaj udostępniamy 1,7 GB danych, które do tej pory należały do ​​amerykańskich organów sądowych” – czytamy w oświadczeniu. „W łupach można znaleźć błyskotliwe rzeczy, takie jak wewnętrzne e-maile i cała baza danych”. Spowodowało to „Lulz” (śmiech), gdy operatorzy wyłączyli witrynę: „To wyraźnie pokazało, że obawiali się tego, co nieuchronnie się wydarzy ”.

Ministerstwo Sprawiedliwości potwierdziło „nieuprawniony dostęp” do jednej ze swoich stron internetowych, które wciąż czekają na zbadanie. Nie kierowaliby się jednak na stronę główną Justice.gov, ale na serwer urzędu statystycznego Ministerstwa Sprawiedliwości. Amerykańskie Biuro Statystyk Sprawiedliwości (BJS) zbiera, analizuje i publikuje dane dotyczące przestępstw w Stanach Zjednoczonych, a także ataków hakerskich. Według ministerstwa zaatakowana strona internetowa była cały czas dostępna.

Na początku roku zwolennicy Anonymous zaatakowali i tymczasowo sparaliżowali stronę internetową Departamentu Sprawiedliwości, w tym czasie w proteście przeciwko planowanym ustawom antypirackim SOPA i PIPA oraz działaniom amerykańskiego sądownictwa przeciwko operatorowi plików Megaupload. „Udostępniamy dane w celu rozpowszechniania informacji” – powiedział Anonim, uzasadniając opublikowanie oficjalnych danych, które właśnie miały miejsce. „Chcemy, aby ludzie zostali wysłuchani i dowiedzieli się o korupcji w ich rządzie”.

W weekend szczyt NATO w Chicago przyciągnął również ataki DDoS przeprowadzone przez grupę hakerską rzekomo powiązaną z Anonymous o nazwie AntiS3curityOPS. Oficjalne strony miasta były chwilowo niedostępne. Przedstawiciel NATO potwierdził ataki na oficjalną stronę internetową Sojuszu, które powodowały problemy z dostępem.

[z materiałem od Emila Protalinskiego, News.com]

Uwaga: Artykuły z ZDNet.de są również dostępne w Google Currents. Zapisz się teraz.

Galeria zdjęć

ZDNet.de w Google Currents

Tags
Author
Karolina Kanas

Leave a Reply