Anonimowe plany ataku na MI6 i brytyjski Departament Sprawiedliwości

Anonimowe plany ataku na MI6 i brytyjski Departament Sprawiedliwości

Wydaje się, że niektóre grupy anonimowych członków planują ponownie przeprowadzić ataki DDoS na kilka brytyjskich witryn rządowych w sobotę – w tym Home Office i Government Communications Headquarters (GCHQ), agencję, która zajmuje się między innymi procedurami szyfrowania i transmisji danych . Członkowie grupy AnonAteam ogłosili to za pośrednictwem radia internetowego.

Zgodnie z nim w atakach powinni uczestniczyć działacze z Brazylii, Rosji, Szwecji i USA. Oprócz wspomnianych władz, celami są również tajne służby MI5 i MI6, minister spraw wewnętrznych Theresa May, gabinet premiera Davida Camerona, brytyjski Sąd Najwyższy i Ministerstwo Sprawiedliwości oraz McDonald’s.

Według własnych oświadczeń hakerzy próbowali sparaliżować witrynę GCHQ w zeszły weekend, co doprowadziło do tymczasowych przerw w działaniu. „Odkryliśmy sposoby, o których nie wiedzieliśmy”, powiedział członek Anonimowy „Winston Smith”. Haker o imieniu „Murdoch” zwrócił uwagę ZDNet UK na dokument Pastebina, który najwyraźniej podsumował informacje zebrane podczas próby włamania.

„GCHQ używa Linuksa 2.6.18 i ma otwarty port 80”, powiedział „Winston Smith” dla ZDNet UK. „Spróbujemy zaatakować przez cztery porty.” Agencja przeniosła niektóre z wcześniej zaatakowanych stron, dlatego hakerzy nie mogli śledzić tras śledzenia. „Będą trzy lub cztery różne rodzaje ataków przy użyciu trzech lub czterech różnych technik. Połączyliśmy siły z innymi grupami, aby wspólnie atakować.”

Strona internetowa MSW była w środę chwilowo niedostępna. Rzecznik już wcześniej zapowiadał, że władze szykują się do ataków. „Bardzo poważnie traktujemy zagrożenia i awarie witryn rządowych". Istnieje zespół reagowania kryzysowego komputerowego, który wspiera wszystkie działy, aby zapewnić „zabezpieczenie niezbędne do obrony przed przyszłymi próbami odmowy usługi".

Anonim rozpoczął operację Trial at Home około dwa tygodnie temu, aby zaprotestować przeciwko umowie ekstradycyjnej zawartej przez rząd Wielkiej Brytanii ze Stanami Zjednoczonymi. Krytycy postrzegają porozumienie jako niezrównoważone. Obecnie hakerowi NASA Gary McKinnon oraz operatorowi serwisu TVShack Stephen O’Dwyer grozi przeniesienie do Stanów Zjednoczonych.

Strony internetowe Kancelarii Premiera, Departamentu Sprawiedliwości i Ministerstwa Spraw Wewnętrznych zostały zaatakowane, gdy kolektyw hakerski zaatakował po raz pierwszy. Anonimowi udało się po raz drugi w ciągu kilku dni, ponieważ grupa zmieniła swoje podejście do nowego ataku, poinformowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. „Ataki DDoS są trudne do radzenia sobie. Sytuacja zagrożenia ciągle się zmienia, a haktywiści używają różnych narzędzi i technik w celu obejścia istniejących środków ochronnych.

[z materiałem od Toma Espinera, ZDNet.co.uk]

Uwaga: Artykuły z ZDNet.de są również dostępne w Google Currents. Zapisz się teraz .

Tags
Author
Karolina Kanas

Leave a Reply