Anonimowi hakerzy przyznają się do ataku na PayPal

Anonimowi hakerzy przyznają się do ataku na PayPal

Trzynaście osób oskarżonych w USA przyznało się do udziału w anonimowym ataku na PayPal w 2010 roku. W ten sposób Anonim zaprotestował przeciwko odmowie filii Ebayu na przekazywanie płatności do Wikileaks.

Dziesięciu oskarżonych przyznało się do winy z dwóch powodów: uszkodzenia chronionego systemu komputerowego i zmowy. Ten ostatni podlega prawu Stanów Zjednoczonych w zakresie poważnych przestępstw kryminalnych. Według prokurator Melindy Haag będzie to jednak traktowane jako drobne wykroczenie tylko wtedy, gdy oskarżony dotrzyma warunków przyznania się do winy. Z drugiej strony trzech oskarżonych przyznało się do winy tylko w jednym punkcie.

„W odniesieniu do naruszeń warunków korzystania z serwisu PayPal przez publikację tajnych telegramów przez Wikileaks, PayPal zawiesił konto Wikileaks, aby Wikileaks nie mogło już otrzymywać darowizn za pośrednictwem PayPala” – podsumowuje prokurator. „Wikileaks stwierdził na swojej stronie internetowej, że PayPal próbował go zdusić ekonomicznie”.

Atak z grudnia 2010 roku nazwano „Operacją Payback”. Blog PayPala był sparaliżowany przez ponad osiem godzin za pomocą ataków DDoS. PostFinance, strona internetowa dostawcy usług finansowych Poczty Szwajcarskiej, również nie działała przez ponad jedenaście godzin. Niedługo wcześniej PostFinance zamknął konto, które otrzymywało darowizny dla Wikileaks. Jako powód podano, że Assange podczas otwierania konta podał nieprawdziwe informacje o swoim miejscu zamieszkania.

„Znajdziemy i zaatakujemy przeciwników Wikileaks i we wszystkim będziemy wspierać Wikileaks przez cały czas” – powiedzieli napastnicy. Na plakacie reklamowali także „Operację Avenge Assange”: „Nie wybaczamy, nie zapominamy. Spodziewaj się nas. "

W Wielkiej Brytanii zarzuty wobec osób biorących udział w ataku były już rozpatrywane pod koniec 2012 roku. Christopher Weatherhead, haktywista, który przyznał się do winy, został skazany na 18 miesięcy więzienia.

[z materiałem od Stevena Musila, News.com]

Tags
Author
Karolina Kanas

Leave a Reply