Anonimowi nazywają członków KKK terrorystami

Anonimowi nazywają członków KKK terrorystami

Zgodnie z zapowiedzią, Anonim złożył oświadczenie za pośrednictwem konta na Twitterze Ku Klux Klanu (@KuKluxKlanUSA). Kolektyw hakerski nazywa KKK grupą terrorystyczną. Zapowiada kolejne ataki.

Według jego oświadczenia, Anonim uzyskał dalsze informacje na temat tożsamości członków rasistowskiego tajnego stowarzyszenia za pośrednictwem kont na Twitterze Klanu. Mówi się, że nadal trwa dyskusja, czy te tożsamości powinny zostać opublikowane. „Chcemy mieć pewność, że wymieniamy właściwych ludzi. Byłoby całkowicie sprzeczne z praktyką Anonimowych, gdybyśmy publikowali dane dotyczące niewinnych ludzi”.

Anonimowy zamierza utrzymać konta KKK na Twitterze jeszcze przez jakiś czas: „Jeśli uznamy tę operację za całkowity sukces, usuniemy to konto z Twittera. Sukcesy z 16 listopada to dopiero początek.”

W Ferguson w stanie Missouri wyrok toczy się przeciwko funkcjonariuszowi policji Darrenowi Wilsonowi, który zastrzelił nieuzbrojonego Michaela Browna. W tym kontekście KKK próbowała zastraszyć demonstrantów. Anonim usprawiedliwia swoje działania, które sam określił jako „cyberwojnę”, jako „obronę prawa do wolności wypowiedzi”.

W poniedziałek Frank Ancona, cesarski czarodziej i przewodniczący tradycjonalistycznych amerykańskich Rycerzy KKK, skomentował Daily News: „Brzmi to jak para nastolatków wali konia w piwnicy swojej mamy”. używając zdjęć z demonstracji dla Darrena Wilsona, aby udowodnić, że Ancona jest w rzeczywistości funkcjonariuszem policji i że nie robi dobrze, grożąc protestującym śmiercią, co jest jego zadaniem, aby chronić. Obciążające zdjęcia zostały opublikowane na Facebooku, ale później zostały usunięte. Anonim ujawnił również prawdziwe imię Ankony.

Klan założył drugie konto na Twitterze @YourKKKcentral po tym, jak Anonymous przechwycił jego główne konto. Tam dzwonił m.in. do FBI – dopóki Anonim nie zabrał tego konta. W międzyczasie stowarzyszenie przeszło na @Klanonymous.

W tym samym czasie haktywiści najwyraźniej nadal wywierają presję poprzez ataki DDoS na strony klanowe ikkkk.com i TraditionalistAmericanKnights.com, z których oba były niedostępne przez około 48 godzin – chociaż strona „Rycerzy Tradycjonalistów” jest najwyraźniej klient CloudFlare. Główne forum klanu, Stormfront, również zawodzi. Zamieszczane tam apele o darowizny, które byłyby potrzebne do walki z hakerami, można czytać tylko sporadycznie.

Wprowadzone przez Anonymous hashtagi #OpKKK i #HoodsOFF („kaptury opuszczone”) zostały użyte ponad 35 000 razy pierwszego dnia kampanii. Rzadko spotyka się atak hakerski, który spotkał się z tak pozytywnym odzewem, nawet jeśli niektórzy przeciwnicy antyrasizmu stają w obliczu dychotomii: chcieliby dowiedzieć się więcej o dalszych działaniach Anonymous, ale nie zostać zwolennikami Ku Klux Klanu.

Darren Wilson zastrzelił Michaela Browna 9 sierpnia. Werdykt jury spodziewany jest w najbliższych dniach.

[z materiałem z Violet Blue, ZDNet.com]

Wskazówka: czy jesteś ekspertem od Twittera? Sprawdź swoją wiedzę - z 15 pytaniami na silicon.de.

Tags
Author
Karolina Kanas

Leave a Reply