Anonimowi ponownie atakują brytyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych

Anonimowi ponownie atakują brytyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych

Rząd Wielkiej Brytanii potwierdził kolejny atak hakerski na stronę Home Office. W związku z tym kolektyw Anonymous zalał witrynę homeoffice.gov.uk zapytaniami w sobotę, co doprowadziło do tymczasowych przerw. Ministerstwo podało, że systemy wewnętrzne nie zostały naruszone.

„Strona była chwilowo niedostępna” – powiedział rzecznik domowego biura w wywiadzie dla ZDNet UK. „Witryna była celem ataku typu Distributed Denial of Service (DDoS) i została zalana masą ruchu”.

Tydzień wcześniej Anonymous rozpoczął operację Trial at Home, aby zaprotestować przeciwko porozumieniu rządu Wielkiej Brytanii z USA o ekstradycji. Krytycy postrzegają porozumienie jako niezrównoważone. Obecnie hakerowi NASA Gary McKinnon oraz operatorowi serwisu TVShack Stephen O’Dwyer grozi przeniesienie do Stanów Zjednoczonych.

Strony internetowe Kancelarii Premiera, Departamentu Sprawiedliwości i Ministerstwa Spraw Wewnętrznych zostały zaatakowane, gdy kolektyw hakerski zaatakował po raz pierwszy. Anonimowi udało się po raz drugi w ciągu kilku dni, ponieważ grupa zmieniła swoje podejście do nowego ataku, poinformowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. „Ataki DDoS są trudne do radzenia sobie. Sytuacja zagrożenia ciągle się zmienia, a haktywiści używają różnych narzędzi i technik w celu obejścia istniejących środków ochronnych.

Brytyjski serwis informacyjny i bezpieczeństwa GCHQ (rządowa kwatera główna łączności) zdołał odeprzeć próbę sparaliżowania swojej strony internetowej. Władze nie chciały ujawnić, jak się to udało.

W wywiadzie dla Sky News jeden z hakerów, który nazywa siebie Winston Smith, powiedział, że sam wysłał na stronę około pół gigabajta danych. „Nie wiemy, na ilu serwerach ta witryna była dystrybuowana”.

[z materiałem od Toma Espinera, ZDNet.co.uk]

Tags
Author
Karolina Kanas

Leave a Reply