Anonimowi rzekomo zhakowali specjaliści od bezpieczeństwa Stratfor

Anonimowi rzekomo zhakowali specjaliści od bezpieczeństwa Stratfor

Anonimowy twierdzi, że ukradł 200 GB danych od specjalisty ds. bezpieczeństwa Stratfora. Hakerzy umieścili na Twitterze link do listy domniemanych klientów Stratfor. „Już nie tak poufny i tajny?”, powiedział jeden z tweetów.

Strona internetowa Stratfor jest tymczasowo zamknięta - zgodnie z informacją "do konserwacji". Według agencji informacyjnej AP, kontaktowała się ze swoimi klientami przez e-mail. „Mamy powody, by sądzić, że nazwiska naszych klientów korporacyjnych zostały opublikowane na stronach internetowych osób trzecich.” Obecnie dokładnie badamy, do jakich informacji intruzi mogli mieć dostęp. Dlatego serwer jest obecnie w trybie offline.

Z drugiej strony Anonim jest zadowolony z „wystarczających celów, aby bawić się z LulzXmas przez cały następny tydzień”. Dane karty kredytowej mogły zostać skradzione, ponieważ nie były zaszyfrowane. „Gdyby Stratfor nie obchodził swoich klientów, nigdy nie zapisałby ich danych w postaci zwykłego tekstu wraz z adresem” – czytamy w tweecie. AP wymienił niektórych klientów Stratfor. Mówi się, że należą do nich armia amerykańska, siły powietrzne USA i Departament Policji w Miami.

Podejrzany haker Anonymous poinformował również za pośrednictwem Twittera, że ​​skradziono dane dostępowe do 90 000 kart kredytowych. Karty te były używane do obciążania „przymusowych darowizn” na łączną kwotę ponad miliona dolarów. Jednak informacje dotyczące przechwyconych danych karty kredytowej są sprzeczne i nie można ich obecnie zweryfikować. Inny tweet wspomina tylko o 4000 kart kredytowych. Frankfurter Rundschau cytuje pierwszą ofiarę, której karta kredytowa została obciążona kwotą 700 dolarów: „To było straszne. Musieliśmy zamknąć nasze konto.”

Kolektywy hakerskie Anonymous i Team Poison ogłosiły na początku grudnia kampanię inspirowaną ruchem Occupy pod nazwą „Robin Hood”. Chcą ukraść dane karty kredytowej, aby móc wypłacać pieniądze i rozdawać je biednym. Włamanie w Stratfor mogło być pierwszą operacją w tej kampanii.

Tags
Author
Karolina Kanas

Leave a Reply