Anonimowi zhakowali setki chińskich witryn

Anonimowi zhakowali setki chińskich witryn

Anonim twierdzi, że w ciągu ostatnich kilku dni zhakował ponad 500 chińskich stron internetowych i pozostawił tam wiadomości. Pełną listę ofiar można znaleźć na Pastebinie.

Jedna z wiadomości brzmi: „Drogi chiński rządzie, nie jesteś nieomylny, strony internetowe są dziś hackowane, jutro twój obrzydliwy rząd zostanie obalony. Więc oczekuj nas, ponieważ nigdy nie wybaczamy. To, co dziś robisz swoim wspaniałym ludziom, stanie się z tobą jutro. Bez litości ”W tle gra„ Baba O’Riley ”z The Who.

Hakerzy kierują także słowa solidarności do Chińczyków. Akcję poprzedziło zaproszenie chińskich hakerów do udziału za pośrednictwem Twittera, który został oficjalnie zablokowany w Chinach.

Zaatakowane strony należały do ​​samorządów regionalnych, ale także do firm. Wydaje się, że nie było wśród nich witryn rządowych Chin środkowych. Podobno powstała również firma obronna o nazwie China National Import & Export Corp (CEIEC). posiekanych. Jak podaje portal, firma zajmuje się „integracją systemów elektronicznych na potrzeby obronności”.

Haker, który włamał się do CEIEC, opublikował tysiące znalezionych tam dokumentów. Nazywa siebie Hardcore Charlie. Powiedział Reuterowi, że Chińczycy mają na przykład informacje o amerykańskich pojazdach wojskowych. W złamaniu haseł pomógł mu Yama Tough, inny haker, który podobno był ostatnio zamieszany w sprzedaż skradzionego tekstu źródłowego firmy Symantec. Yama Tough jest również uważany za przyjaciela Hectora Xaviera Monsegura, byłego rzekomego przywódcy LulzSec, który później został typerem FBI.

[z materiałem od Stevena Musila, News.com]

Tags
Author
Karolina Kanas

Leave a Reply