Anonimowy atak na kalifornijskie miasto Oakland

Anonimowy atak na kalifornijskie miasto Oakland

Anonimowy opublikował dokumenty mające na celu podniesienie świadomości na temat polityki kalifornijskiego miasta. Hakerzy opublikowali dokument zawierający dane osobowe urzędników z Oakland. Krytykuje aresztowania uczestników kampanii „Okupuj Oakland”, cięcia budżetowe i zamykanie obiektów publicznych, takich jak parki, biblioteki i szkoły, a jednocześnie pensje osób odpowiedzialnych pozostały nienaruszone.

„Anonymous przyjrzał się uważnie”, pisze grupa na Facebooku. „Monitorujemy twoje zachowanie od początku „Okupuj Oakland”. Teraz ujawniamy tożsamości i tajne informacje Departamentu Policji w Oakland z powodu ich nieprofesjonalnego i brutalnego zachowania. Użyłeś gazu łzawiącego i zastrzeliłeś nas. Aresztowałeś nas i pobiłeś. Traktujesz naszych przyjaciół i krewnych w ten sam sposób. Ograniczyliście budżety i nasze miejsca pracy, zamknęliście nasze szkoły, parki i biblioteki. Pozostawiasz tylko swoje pensje nietknięte ”.

San Francisco Chronicle pisze, że burmistrz odrzucił pozew jako nieszkodliwy: większość danych i tak jest dostępna online. Gazeta zauważyła również, że nie opublikowano danych jednego pracownika miasta. Zamiast tego Anonim napisał wyraźnie do radnej Rebeki Kaplan: „Dziękuję za wsparcie i za wzięcie odpowiedzialności za tę społeczność”.

Anonim wcześniej podejmował działania przeciwko instytucjom publicznym w California Bay Area. Na przykład w sierpniu 2011 r. zaatakował stronę internetową Bay Area Rapid Transport System (BART), firmy transportowej z aglomeracji San Francisco. Hakerzy zareagowali na zapowiedź firmy, że wyłączy sieć komórkową na niektórych stacjach metra z powodu planowanych demonstracji.

Tags
Author
Karolina Kanas

Leave a Reply