Anonimowy: Bank of America monitorował hakerów i aktywistów

Anonimowy: Bank of America monitorował hakerów i aktywistów

Anonim udostępnił 14 GB danych, aby udowodnić, że Bank of America zlecił „szpiegowanie i zbieranie informacji o prywatnych obywatelach”. Publikacja została zrealizowana przez Par: AnoIA (Potentially Alarming Research / Anonymous Intelligence Agency), która została założona przez członków kolektywu hakerskiego jako platforma ujawniająca wzorowana na Wikileaks.

Anonim nie twierdzi, że uzyskał dane przez włamanie, ale że znalazł je na źle skonfigurowanym serwerze w Izraelu, na którym były one praktycznie ogólnodostępne. Z tych danych można wywnioskować, że Bank of America i zakontraktowana firma TEKSystems zebrały i szczegółowo oceniły informacje o anonimowych i innych zadeklarowanych ruchach. Jako źródła wykorzystali kanały IRC i różne platformy mediów społecznościowych.

Anonim jednak wydaje się postrzegać to bardziej jako grupę „szpieg kontra szpieg”: „Jesteśmy absolutnie rozbawione faktem, że płatni analitycy siedzą gdzieś i czytają ogromne ilości śmieci na głównych kanałach publicznych, takich jak #anonops i #voxanon scrolls przeszłość ”Lista słów kluczowych, które były wyszukiwane – w tym terminy takie jak„ dżihad ”lub„ homoseksualista ”- była jeszcze bardziej zabawna. Lista zawiera ponad 10 000, ale w większości bezsensownych wpisów. Badanie zlecone przez największy amerykański bank było „słabej jakości i potencjalnie błędne”.

Jako dowód firma Anonymous przedstawiła raporty TEKSystems dotyczące codziennych cyberzagrożeń i działań w Internecie w związku z ruchem Occupy Wall Street. Jako dalsze znaleziska na tym samym serwerze haktywiści przedstawili rzekomo używany program analityczny, w tym kod źródłowy. Oprogramowanie pochodzi z firmy ClearForest, reklamowanej na swojej stronie internetowej: „Nasze rozwiązania OneCalais wykorzystują technologie przetwarzania języka naturalnego, analizy tekstu i eksploracji danych, aby zrozumieć znaczenie nieustrukturyzowanych informacji, w tym wiadomości tekstowych, wpisów na blogach, raportów z badań i nie tylko”.

Jako „bardzo szczególny bonus” Anonymous opublikował 4,8 GB danych ze „szczegółowymi informacjami o topowych menedżerach na świecie”, w tym o ich wynagrodzeniach i premiach. Były one przechowywane w folderze o nazwie Bloomberg, który prawdopodobnie odnosi się do Bloomberg L.P. wspominać.

[z materiałem od Stevena Musila, News.com]

Tags
Author
Karolina Kanas

Leave a Reply