Anonimowy paraliżuje strony internetowe rządu meksykańskiego

Anonimowy paraliżuje strony internetowe rządu meksykańskiego

Anonim zaatakował meksykańskie Ministerstwo Obrony. Meksykańska grupa kolektywu hakerów przejęła teraz odpowiedzialność za atak DDoS na rządową stronę internetową, która sparaliżowała ją na kilka godzin, donosi Associated Press.

Podczas ataku hakerzy opublikowali w dziale prasowym przejętej witryny internetowej oświadczenie, w którym potępili „zły rząd”. „Walczymy o przetrwanie, a nasz zły rząd oferuje nam śmierć jako przyszłość”, mówi hiszpańska strona internetowa Web Adictos. „Walczymy o pokój, a nasz zły rząd zwiastuje wojnę i zniszczenie”.

Centralnym punktem krytyki „Anonimowego Meksyku” jest złe traktowanie przez wojsko tubylców i biednych mieszkańców południowo-wschodniego stanu Chiapas. Grupa powiedziała, że ​​współpracuje z Narodową Armią Wyzwolenia Zapatystów, która wypowiedziała wojnę rządowi meksykańskiemu prawie 20 lat temu. Według magazynu Infosecurity, hakerzy umieścili również na stronie internetowej Departamentu Obrony wideo przedstawiające przemoc policji wobec protestujących podczas grudniowych protestów antyrządowych.

Ministerstwo Obrony Meksyku potwierdziło, że jego strona internetowa była „chwilowo nieczynna”. Jednocześnie podkreślił, że nie naruszono żadnych informacji z jego sieci wewnętrznych.

Anonimowe ataki DDoS na strony internetowe są coraz bardziej motywowane politycznie. W zeszłym roku kolektyw hakerów wziął na siebie odpowiedzialność za ataki na obecność w sieci brytyjskiego Ministerstwa Sprawiedliwości, za pośrednictwem którego chciał wesprzeć WikiLeaks. Jednym z jego celów była strona internetowa rządu syryjskiego z powodu zamknięcia Internetu w tym kraju. W proteście przeciwko ingerencji w Strefie Gazy Anonim rozpoczął cyberwojnę przeciwko rządowi Izraela.

Na początku tego miesiąca grupa ostrzegła, że ​​nie ma zamiaru zwalniać. „Spodziewajcie się nas w 2013 roku” – zapowiedziała. – Nadal tam jesteśmy.

[z materiałem od Dary Kerr, News.com]

Tags
Author
Karolina Kanas

Leave a Reply