Anonimowy planuje zamknąć witrynę Fox News 5 listopada

Anonimowy planuje zamknąć witrynę Fox News 5 listopada

Anonim zagroził, że 5 listopada zamknie stronę Fox News. Wskazuje na to film opublikowany przez hakerów. Podobno nadawca zrelacjonował jednostronnie oblężenie Wall Street. Około 1000 osób wzięło udział w demonstracji „Occupy Wall Street” w Nowym Jorku w połowie września. Pierwotnie pokojowa impreza, która miała na kilka miesięcy zablokować Wall Street namiotami i barykadami, była zaplanowana jako protest przeciwko ścisłemu uwikłaniu finansów i polityki.

„Kontynuowana prawicowa konserwatywna propaganda [przez stację] przeciwko okupacji” daje anonimowy powód „zniszczenia strony internetowej Fox News”, czytamy na wideo. „Ponieważ nie chcą przestać umniejszać okupantów, po prostu je wyłączymy”.

Na początku sierpnia kolektyw hakerów zagroził atakiem 5 listopada – choć na Facebooku. Wezwał innych działaczy do przyłączenia się do niego i zniszczenia sieci społecznościowej w celu ochrony wolności informacji. Anonim oskarża Facebooka o sprzedawanie informacji agencjom rządowym i potajemne udostępnianie firmom ochroniarskim dostępu do przechowywanych danych. Ten ostatni działał częściowo na rzecz państw autorytarnych.

5 listopada jest również znany jako „Dzień Guya Fawkesa”: Guy Fawkes był angielskim katolickim oficerem, który 5 listopada 1605 r. podjął próbę zamachu na króla Anglii Jakuba I. Do dziś w tym dniu w Wielkiej Brytanii odbywa się „Noc przy ognisku”. Guy Fawkes jest również wzorem masek używanych przez aktywistów Anonymous jako ochrona tożsamości. Postać została podjęta w powieści graficznej „V jak Vendetta” z 1985 roku, która została nakręcona w 2006 roku.

Anonim wyznaczył „dzień zemsty” na 24 września. Wezwał do pokojowych demonstracji w wielu miastach USA. Jednocześnie powinny nastąpić cyberataki na „różne cele, w tym Wall Street, skorumpowane banki i policję Nowego Jorku”. Według hakerów „Dzień Zemsty” miał być odpowiedzią na oblężenie Wall Street. Ale nic się nie wydarzyło tego dnia.

Jednak na początku tygodnia hakerzy ponownie opublikowali wrażliwe dane od amerykańskich władz policyjnych. To ponad 600 MB danych z policji w hrabstwach Birmingham i Jefferson (oba w Alabamie), a także od Międzynarodowego Stowarzyszenia Szefów Policji (IACP) i Stowarzyszenia Bostońskich Patrolmenów. Strona internetowa IACP była chwilowo niedostępna.

Tags
Author
Karolina Kanas

Leave a Reply