Anonimowy porywa konta na Twitterze Ku Klux Klan

Anonimowy porywa konta na Twitterze Ku Klux Klan

Haktywistyczna grupa Anonymous przejęła dwa konta na Twitterze rasistowskiej amerykańskiej organizacji Ku Klux Klan. Na @KuKluxKlanUSA i @YourKKKCentral możesz znaleźć wiadomości z anonimowym hashtagiem #OpKKK. Według niepotwierdzonego raportu dla ZDNet.com, Anonymous uzyskał również dostęp do kilku kont e-mail grupy, a członkowie KKK są nękani telefonami.

Anonimowy obiecuje również ogłosić, jak będzie przebiegać następnej nocy. Ma zostać opublikowany za pośrednictwem przejętego konta KKK. W międzyczasie można jedynie potwierdzić, że konto na Twitterze może być faktycznie przypisane do wiodącego członka KKK.

Akcja Anonimowa poprzedzona była przez tydzień wzajemnymi groźbami i nadużyciami. Ku Klux Klan zagroził użyciem „śmiertelnej siły” przeciwko protestującym w Ferguson. Tam wyrok toczy się przeciwko policjantowi Darrenowi Wilsonowi, który zastrzelił nieuzbrojonego czarnoskórego Michaela Browna.

Ta pierwsza wiadomość z sekcji KKK w St. Louis (Missouri) została wysłana w formie ulotek do „terrorystów, którzy udają „pokojowych demonstrantów”. Prawo stanu Missouri użyje „śmiertelnej siły… do samoobrony”. W MCNBC przywódca KKK Frank Ancona twierdził, że cieszy się poparciem mieszkańców Ferguson, a inny starszy członek powiedział, że od początku rasistowskich zamieszek pojawiła się fala podań o członkostwo.

Anonimowa kampania #OpKKK rozpoczęła się w zeszły piątek od ujawnienia tożsamości i danych osobowych członków KKK w rejonie Ferguson i St. Louis. Anonimowa Australia nakręciła film zapowiadający kampanię cyberwojną przeciwko stowarzyszeniu rasistowskiemu. Jako uzasadnienie przytacza „walkę o prawo do wolności wypowiedzi”. „Wszystko, co prześlesz, zostanie usunięte. Wszystko, czego używasz do reklamowania KKK, zostanie zamknięte.”

W niedzielę KKK odpowiedziała kpiną z Anonimowego na swoich kontach na Twitterze. Jednak w niedzielny wieczór według czasu amerykańskiego Anonymous przejął kontrolę nad kontem @KuKluxKlanUSA. Później został również przejęty przez @YourKKKCentral. Reakcje użytkowników na Twitterze w większości nie wykazywały sympatii dla KKK, którą Południowe Centrum Prawa Ubóstwa sklasyfikowało jako „grupę nienawiści”.

Darren Wilson zastrzelił Michaela Browna 9 sierpnia. Werdykt jury spodziewany jest w najbliższych dniach.

[z materiałem z Violet Blue, ZDNet.com]

Wskazówka: na ile masz pewność co do bezpieczeństwa? Sprawdź swoją wiedzę - z 15 pytaniami na silicon.de.

Tags
Author
Karolina Kanas

Leave a Reply