Anonimowy włamał się na konta Twitter i Flickr w Korei Północnej

Anonimowy włamał się na konta Twitter i Flickr w Korei Północnej

Hakerzy uzyskali dostęp do oficjalnych kont na Twitterze i Flickr Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej – w skrócie Korei Północnej – w imieniu grupy Anonymous. Wykorzystali to na przykład do opublikowania karykatur koreańskiego szefa państwa Kim Dzong-una.

Szef rządu został skrytykowany m.in. za grożenie „pokojem na świecie bronią biochemiczną i nuklearną” oraz za „marnowanie pieniędzy podczas głodu ludności”.

Anonim podobno włamał się również do północnokoreańskiego serwisu informacyjnego www.uriminzokkiri.com. Obecnie nie jest dostępny — prawdopodobnie z powodu rozproszonego ataku typu „odmowa usługi”. Według wiadomości od Pastebina Anonimowa ma swoje dane dostępowe. Twierdzi również, że uzyskał dostęp do narodowej sieci Korei Północnej Kwangmyong.

„Zrzuciliśmy kilku facetów, aby sprowadzili do kraju prawdziwy internet. Aby to zrobić, użyto łańcucha dalekobieżnych routerów Wi-Fi z zastrzeżonymi częstotliwościami, aby nie można było (jak dotąd) ich zablokować ”, pisze Anonim. „Mamy również dostęp do niektórych telefonów stacjonarnych w Korei Północnej, które łączą się z Kwangmyong. Ostatnią częścią układanki było połączenie dwóch sieci, co w końcu udało się naszym chłopcom.”

To drugi atak Anonimowy na Koreę Północną w ciągu kilku dni. W zeszłym tygodniu hakerzy opublikowali już pewne dane dotyczące kont z www.uriminzokkiri.com w serwisie Pastebin. Twierdzili, że mają 15 000 takich kont i zagrozili ich usunięciem, chyba że Korea Północna wyrzeknie się broni jądrowej i Kim Dzong-un zrezygnuje.

[z materiałem od Lance Whitney, News.com]

Wskazówka: na ile masz pewność co do bezpieczeństwa? Sprawdź swoją wiedzę - z 15 pytaniami na silicon.de.

Tags
Author
Karolina Kanas

Leave a Reply