Anonimowy włamał się na stronę firmy transportowej z San Francisco

Anonimowy włamał się na stronę firmy transportowej z San Francisco

Grupa hakerów Anonymous wprowadziła zagrożenie od weekendu i zaatakowała stronę internetową Bay Area Rapid Transport System (BART), firmy transportu publicznego w aglomeracji San Francisco. Hakerzy zareagowali na zapowiedź firmy, że z powodu planowanych demonstracji wyłączy zasięg sieci komórkowej na niektórych stacjach metra.

Przejęli kontrolę nad stroną internetową firmy i umieścili tam własne logo. Włamali się również do bazy danych i umieścili skradzione dane w Internecie.

„Chociaż wciąż badamy szczegóły incydentu, wiemy, że ktoś ma nieautoryzowany dostęp do danych kontaktowych co najmniej 2400 z naszych 55 000 członków” – czytamy w komunikacie prasowym BART. W większości przypadków szpiegowano nazwiska, adresy e-mail i hasła. „Niektóre wpisy w bazie zawierały również adresy i numery telefonów. Dane konta nie są przechowywane w bazie myBART.”

Hakerzy zdemaskowali także witrynę Kalifornijskiego Urzędu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Według strony na Facebooku założonej przez Anonymous, atak na Californiaavoid.org jest częścią kampanii przeciwko BART.

Według raportu opublikowanego w National Journal, Federalna Komisja Handlu bada obecnie zamknięcie telefonu komórkowego. Agencja prowadzi dochodzenie „za każdym razem, gdy usługi komunikacyjne są przerywane”, powiedział rzecznik Neil Grace. Według BART środek, który dotyczył łącznie czterech stacji, był uzasadniony w celu zapewnienia bezpieczeństwa klientów.

Tags
Author
Karolina Kanas

Leave a Reply