Anonimowy zagraża meksykańskiemu kartelowi narkotykowemu

Anonimowy zagraża meksykańskiemu kartelowi narkotykowemu

Grupa hakerów Anonim wystosowała na wideo groźby przeciwko meksykańskiemu kartelowi narkotykowemu. Powodem tego jest rzekome porwanie jednego z jej członków w mieście Veracruz na południu Meksyku.

– Popełniłeś wielki błąd, biorąc jednego z nas. Puść go ”- mówi wideo opublikowane na Youtube, pokazujące eksplodujące budynki. „A jeśli coś mu się stanie, nie zapomnisz następnego 5 listopada”.

Wraz z datą aktywiści nawiązują do próby zamachu Guya Fawkesa na angielskiego króla Jakuba I 5 listopada 1605 r. 5 listopada jest zatem nadal uważany za historyczny dzień w Wielkiej Brytanii. Został uwieczniony w 2006 roku w komiksowej adaptacji „V jak Vendetta”, w której anarchista o imieniu „V” w masce Guya Fawkesa rywalizuje z totalitarnym reżimem.

„Żądamy jego uwolnienia” – mówi mężczyzna w filmie, który ma na sobie garnitur i krawat, a także maskę Guya Fawkesa. „Chcemy, aby armia i marynarka wojenna wiedziały, że mamy dość grupy przestępczej Zetas, która skupia się na porwaniach, kradzieżach i wymuszeniach”.

Anonim grozi również ujawnieniem tożsamości dziennikarzy, taksówkarzy i policjantów współpracujących z kartelem. „Nie możemy bronić się bronią, ale ich samochodami, domami, barami, burdelami i innymi rzeczami” – kontynuuje wideo. „To nie będzie trudne. Wszyscy wiemy, kim są i gdzie są.”

Grupa hakerska nie ujawniła, kim był porwany członek Anonymous. Osoba została porwana podczas umieszczania plakatów w miejscach publicznych.

Anonim jest zwykle skierowany do firm, agencji rządowych i organów ścigania. Według Departamentu Sprawiedliwości USA kartel Zetas jest prawdopodobnie najbardziej zaawansowaną technicznie, doświadczoną i brutalną grupą paramilitarną w Meksyku.

Tags
Author
Karolina Kanas

Leave a Reply