Anonimowy zhakował ruch pocztowy Assada

Anonimowy zhakował ruch pocztowy Assada

Anonymous włamał się do serwera pocztowego kontrowersyjnego prezydenta Syrii Baszara al Assada i opublikował setki wiadomości. Niektóre z nich ujawniają, jak Assad był przygotowywany do wywiadu z dziennikarką ABC Barbarą Walters.

Wywiad dotyczył coraz bardziej brutalnych działań rządu syryjskiego wobec demonstrantów. Assad wielokrotnie zaprzeczał, że ludność cywilna została zamordowana. Assad do Waltersa: „Żaden rząd na świecie nie zamordowałby swoich ludzi, gdyby nie kierował nim szaleniec”.

Ruch pocztowy publikowany przez Anonymous pokazuje, że Assad został szczegółowo przygotowany przez jego personel doradczy na pytania Waltera. Haaretz donosi, że niektórzy z tych konsultantów użyliby popularnego hasła „12345”, co ułatwiło anonimowemu uzyskanie dostępu.

Na przykład Sheherazad Jaafari, który pracuje w syryjskiej delegacji przy ONZ, zalecał: „Jest to niezwykle ważne i warte odnotowania, że ​​'błędy' popełniono na początku, ponieważ nie mieliśmy dobrze zorganizowanej 'policji'. Łatwym zapewnieniem amerykańskiej duszy jest to, że były „błędy”, które teraz „naprawiamy”. Należy również wspomnieć o tym, co dzieje się na Wall Street i jak protestujący są tam tłumieni przez policję, policyjne psy i bicie.”

Jaafari zasugerował także Assada jako świadectwo dla Waltersa: „W Syrii nie ma instrukcji torturowania ludzi, w przeciwieństwie do USA, gdzie są kursy i szkoły, w których policjanci uczą się torturować”.

Izraelska gazeta udostępniła jeden z e-maili w formacie PDF. Pobranie możliwe jest w postaci dwóch plików: zrzutu ekranu i tekstu.

Tags
Author
Karolina Kanas

Leave a Reply