Anonymous i LulzSec wzywają do bojkotu PayPal

Anonymous i LulzSec wzywają do bojkotu PayPal

Grupy hakerów Anonymous i LulzSec wezwały do ​​bojkotu PayPala. Powodem tego jest lista do 1000 adresów IP, które FBI podobno otrzymało od spółki zależnej Ebay, zgodnie z raportem Wired. W związku z tym służyły jako podstawa do śledztw przeciwko hakerom, a także przeszukań domów i aresztowań w USA i innych krajach.

„W ciągu ostatnich kilku tygodni widzieliśmy, jak FBI jest gotowe do aresztowania i grożenia każdemu zaangażowanemu w etyczne, nowoczesne operacje cybernetyczne. Policja nadal kieruje przeciwko nam swoje absurdalne zasady – rzekomym członkom Anonymous grozi grzywna do 500 000 dolarów i 15 lat więzienia za udział w historycznym ruchu aktywistów. Wielu z Anonów, którzy zostali już aresztowani, jest oskarżonych o udział w atakach DDoS na skorumpowane i chciwe firmy, takie jak PayPal ”- powiedzieli hakerzy w oświadczeniu opublikowanym na Pastebin.com.

Chęć współpracy PayPala z władzami jest wystarczającym dowodem na to, że firma nie zasługuje na swoich klientów, więc Anonymous i LulzSec dalej. „Nie zasługują na twój biznes i nie zasługują na twój szacunek”.

Skuteczne wezwanie hakerów do bojkotu może mieć negatywny wpływ na działalność eBaya. Płatna usługa znacząco przyczyniła się do rozwoju firmy w ostatnich kilku kwartałach. W drugim kwartale 2011 roku PayPal po raz pierwszy osiągnął sprzedaż przekraczającą miliard dolarów.

„PayPal ma ponad 100 milionów aktywnych użytkowników i obsługuje 9 milionów sprzedawców na całym świecie. Jest to mocna podstawa atrakcyjnego i zrównoważonego wzrostu ”- powiedział niedawno dyrektor generalny Ebay, John Donahoe, przedstawiając kwartalne dane liczbowe swojej firmy.

Cena akcji EBay spadła o ponad 2,5 procent wraz z otwarciem giełdy Nasdaq w środę. Według Anonim, jest to wynik wezwania do bojkotu. Ken Sena, analityk firmy inwestycyjnej Evercore, ma wątpliwości. „Cena akcji Ebay cierpi z powodu naprawdę mocnych kwartalnych danych Amazona.” Akcja Anonymous nie jest siłą napędową.

Tags
Author
Karolina Kanas

Leave a Reply