Anonymous publikuje kod źródłowy dla komputera Symantec PC Anywhere

Anonymous publikuje kod źródłowy dla komputera Symantec PC Anywhere

Anonim zbadał zagrożenie i opublikował w Internecie kod źródłowy rozwiązania firmy Symantec do zdalnej konserwacji PC Anywhere. Dane można pobrać ze strony wymiany plików The Pirate Bay. Hakerzy opublikowali powiązany link do BitTorrenta za pośrednictwem konta na Twitterze „AnonymousIRC”, z którego korzystali wcześniej.

Hakerzy oskarżają firmę Symantec o okłamywanie swoich klientów. Dlatego podjęto decyzję o udostępnieniu kodu źródłowego do pobrania. Dostawca zabezpieczeń potwierdził teraz jego autentyczność. Jest to zatem kod wersji produktów z 2006 roku, do którego Anonymous dzwonił od tygodni.

„Oczekujemy, że Anonymous wyda resztę kodu, który, jak się uważa, jest w ich posiadaniu. Do tej pory wydał kod dla Norton Internet Security i PC Anywhere. Spodziewamy się, że kod dla Norton Antivirus Corporate Edition i Norton System Works pojawi się w późniejszym terminie ”- powiedziała firma.

Wcześniej negocjacje między domniemanym pracownikiem firmy Symantec o nazwisku „Sam Thomas” a hakerem „Yama Tough” lub „Yamatough” zakończyły się niepowodzeniem. Ten ostatni twierdzi, że jest członkiem grupy Lords of Dharmaraja związanej z Anonimem. Według wiadomości e-mail zamieszczonych na Pastebin.com, Yama Tough próbował wyłudzić pieniądze od firmy Symantec w zamian za zniszczenie kodu źródłowego. Firma z kolei najwyraźniej zaoferowała 50 000 dolarów.

W tweecie Yama Tough twierdzi, że chciał tylko nakłonić firmę Symantec do pobrania okupu. Z kolei dostawca zabezpieczeń twierdzi, że e-maile od „Sama Thomasa” zostały wysłane za pośrednictwem fałszywego konta e-mail w celu zbadania próby szantażu.

Opublikowany kod źródłowy może umożliwić hakerom znajdowanie luk w zabezpieczeniach i przeprowadzanie inżynierii wstecznej odpowiednich exploitów. Symantec wydał w zeszłym tygodniu łatkę dla PC Anywhere. Wcześniej ostrzegał swoich klientów, aby nie korzystali ze starszych wersji oprogramowania, ponieważ są one niebezpieczne.

Tags
Author
Karolina Kanas

Leave a Reply