Anonymous rozwija alternatywę Facebooka dla hakerów

Anonymous rozwija alternatywę Facebooka dla hakerów

Kolektyw hakerski Anonymous najwyraźniej pracuje nad własną siecią społecznościową. Tam – w przeciwieństwie do Google+ i Facebooka – nie będzie obowiązku podawania prawdziwego imienia i nazwiska. Aktywiści zarejestrowali już domenę anonplus.com; Jednak nadal jest tam strona zastępcza.

Sieć społecznościowa nazywa się teraz „Anon +”. Hakerzy podają dalsze informacje o projekcie pod domeną presstorm.com. „Era owiec się skończyła. Internetze nie są już twoim więzieniem ”, czytamy tam.

Najwyraźniej ruch ten jest reakcją na wyrzucenie z Google+: według grupy konto o nazwie „Your Anon News” zostało zablokowane, podobnie jak powiązany adres Gmail. „Zablokowanie dostępu do Google+ nie trwało długo” – piszą hakerzy w poście na blogu. Według hakerów kilka innych powiązanych z nimi profili zostało zbanowanych.

Andrew Brunner, programista w Google, wezwał użytkowników we wpisie Google+ do zgłaszania kont z „oczywiście błędnymi nazwami”. „Chcemy, aby Google+ był miejscem dla prawdziwych ludzi, którzy łączą się z prawdziwymi ludźmi” – mówi Brunner. Jednak później wyjaśnił, że nie musi to być nazwisko wpisane do paszportu. „Warunki umowy pozostawiają pole do interpretacji. Mówi: „Dlatego musisz używać w profilu Google imienia i nazwiska, którego zwykle używasz w życiu codziennym”.

Anonmyous już świętuje swoją zapowiedzianą sieć społecznościową jako „rewolucję”. „Dzisiaj zapraszamy do rozpoczęcia czegoś nowego – sieci społecznościowej, w której nie będzie strachu przed cenzurą czy porażkami i gdzie nikt nie musi się powstrzymywać.” Na stronie wymieniono 17 deweloperów, którzy są zaangażowani w projekt. Jednak nie ma jeszcze harmonogramu publikacji.

Tags
Author
Karolina Kanas

Leave a Reply