AntiSec włamał się do Panda Security w proteście przeciwko aresztowaniu LulzSec

AntiSec włamał się do Panda Security w proteście przeciwko aresztowaniu LulzSec

AntiSec sparaliżował witrynę Panda Security w proteście przeciwko aresztowaniu pięciu dyrektorów LulzSec i jednego członka AntiSec. Sześciu mężczyzn zostało aresztowanych w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Nowym Jorku i Chicago i oskarżonych o działania hakerskie. Były przywódca LulzSec Hector Xavier Monsegur lub „Sabu” był informatorem FBI i pomógł złapać hakerów.

„Tak, cóż, wiemy, Sabu dał nam gwizdek” – czytał przez krótki czas na stronie Panda Security. „W obecnej sytuacji FBI zagroziło, że odbierze mu jego synów. Rozumiemy to, ale my też byliśmy twoją rodziną ”.

Panda Security została zaatakowana przez hakerów po komentarzu jednego z jej badaczy bezpieczeństwa. Luis Corrons publicznie cieszył się z aresztowań i przewidywał, że Anonymous nie będzie w stanie włamać się do systemów w stylu LulzSec.

Hakerzy oskarżyli również Panda Security o pomoc w aresztowaniu 25 podejrzanych członków Anonymous w Europie i Ameryce Południowej: „Pandasecurity.com, lepiej znana ze swojego okropnego PROGRAMU ANTYWIRUSOWEGO MAMY TYLNE DRZWI, zarabiała pieniądze współpracując z organami ścigania i szpiegowała Anonymous aktywiści ”.

Według Fox News, Monsegur pracował dla FBI po aresztowaniu w czerwcu ubiegłego roku. Źródło wykonawcze potwierdziło później, że haker był informatorem.

Według dokumentów sądowych Monsegur był zamieszany w dwanaście ataków, m.in. na Fox Broadcasting, Visa, MasterCard, PayPal, HBGary, Sony, Infragard, PBS oraz rządy Algierii, Jemenu, Zimbabwe i Tunezji. Zanim 28-latek został informatorem, groził mu maksymalny wyrok pozbawienia wolności wynoszący 124 lata i sześć miesięcy.

Według akt, Monsegur przyznał się do winy 15 sierpnia. Uważa się, że pomógł FBI i międzynarodowym organom ścigania aresztować członków grup hakerskich LulzSec, Anonymous i Internet Feds.

Zwolennicy Anonymous zdystansowali się od Sabu za pośrednictwem Twittera. „#Anonymous przerósł #LulzSec i @anonymouSabu” — napisano w wiadomości od AnonymousIRC. Monsegur został już oskarżony o szpiegostwo FBI w dokumencie, który pojawił się na Pastebinie 16 sierpnia, dzień po tym, jak przyznał się do winy.

[z materiałem Stevena Musila, News.com i Toma Espinera, ZDNet UK]

Tags
Author
Karolina Kanas

Leave a Reply