Fritz Repeater 6000: nowy topowy model AVM dla Wi-Fi 6 z 6 GBit / s

Fritz Repeater 6000: nowy topowy model AVM dla Wi-Fi 6 z 6 GBit / s

Wraz z Fritz Repeater 6000 firma AVM zaprezentowała swój nowy, najwyższej klasy model repeatera. Obsługuje Wi-Fi 6 i przesyła bezprzewodowo maksymalnie 6 GBit/s.

Wraz z Fritz Repeater 6000 firma AVM zaprezentowała swój nowy, najwyższej klasy model repeatera. Fritz Repeater 6000 jest pierwszym wzmacniaczem AVM obsługującym nowe Wifi 6 (WLAN-AX).

Fritz Repeater 6000 to trójzakresowy wzmacniacz 4x4. Posiada trzy jednostki radiowe (jedną dla pasma 2,4 GHz i dwie kolejne dla pasma 5 GHz) i łącznie 12 anten, a także oferuje połączenie 2,5 Gbit/s oraz połączenie 1 Gbit/s. połączenie na kabel LAN, na przykład, jeśli chcesz połączyć komputer w klasyczny sposób za pomocą kabla.

W przypadku sieci WLAN AVM podaje, że maksymalna szybkość transmisji danych wynosi 6 GBit/s. Wartość ta kształtuje się następująco: przy 5 GHz na moduł radiowy do 2400 Mbit/s oraz w paśmie 2,4 GHz do 1200 Mbit/s. Mesh Repeater komunikuje się z Fritz Box za pośrednictwem dodatkowego modułu dla 5 GHz w celu optymalnej integracji wszystkich urządzeń z siecią Mesh WiFi, jak wyjaśnia AVM. Dwa pozostałe pasma są zatem wolne do komunikacji z urządzeniami końcowymi.

W przypadku swojego nowego flagowego wzmacniacza AVM obiecuje, że umożliwi płynne wideokonferencje i nieprzerwaną grę, nawet gdy wiele aplikacji do przesyłania strumieniowego i gier jest uruchomionych w tym samym czasie, nawet przy strumieniu 4K. Powinno to umożliwić bezproblemową pracę w domowym biurze, w tym wideokonferencje, naukę w domu i granie w gry.

Trójzakresowy wzmacniacz automatycznie przyjmuje wszystkie ustawienia Fritz Box, w tym SSID, hasło i sieć dla gości. Aby uzyskać idealne pozycjonowanie wzmacniacza sieci mesh, użytkownicy mogą również skorzystać z aplikacji Fritz WiFi. Według AVM nowy repeater może być również łączony z routerami innymi niż Fritz Box.

Wzmacniacz trójzakresowy dla Mesh WiFi z WiFi 6

Nadaje się do routerów Fritz Box i WLAN innych producentów

Trzy jednostki radiowe: do 2400 Mbit/s + 2400 Mbit/s przy 5 GHz (4x4) oraz do 1200 Mbit/s przy 2,4 GHz (4x4)

Szybkość transmisji danych do 6 GBit/s w sieci WLAN

WLAN z dedykowanym kanałem zwrotnym 5 GHz

Obsługa Wi-Fi 6 (WLAN AX) i starszych standardów WLAN

Sterowanie siatkowe

Jedno 2,5-gigabitowe połączenie LAN i jedno gigabitowe połączenie LAN

Obsługuje standard szyfrowania WLAN WPA3

Konfiguracja za naciśnięciem przycisku

Fritz OS z dostępem dla gości WLAN, zegarem itp. i regularnymi aktualizacjami

Gwarancja producenta: 5 lat

Fritz Repeater 6000 pojawia się w maju 2021 roku i kosztuje 219 euro (sugerowana cena detaliczna).

Wskazówka: jeśli chcesz wydać znacznie mniej pieniędzy i nadal szukasz wydajnego wzmacniacza - ale bez obsługi Wi-Fi 6 - to warto zajrzeć do Fritz Repeater 3000.

Tags
Author
Karolina Kanas

Leave a Reply