FritzApp Smart Home: wygodnie steruj urządzeniami

Post

FritzApp Smart Home: wygodnie steruj urządzeniami

Nowy FritzApp Smart Home zapewnia przegląd urządzeń Smart Home firmy AVM i steruje nimi za pomocą zaledwie kilku dotknięć.

Asortyment inteligentnych urządzeń domowych firmy AVM cały czas się powiększa. Oprócz inteligentnych gniazd Fritz DECT 200 i 210 dostępne są małe przyciski Fritz DECT 400 i 440, lampa LED Fritz DECT 500 oraz sterownik grzejnika Fritz DECT 301. Istnieją również kompatybilne urządzenia, takie jak sterowanie roletami firmy Becker i różne urządzenia Magenta Smart Home firmy Telekom.

Jeśli urządzenia są podłączone przez DECT do Fritzbox z systemem Fritz-OS w ​​wersji 7.10 lub nowszej, urządzeniami można sterować za pomocą FritzApp Smart Home. Aplikacja jest dostępna na urządzenia z systemem Android oraz iPhone i iPad. Instalacja w sklepie Google Play lub App Store odbywa się szybko.

Gdy aplikacja jest uruchamiana po raz pierwszy, kompatybilne urządzenia Fritzbox są wyszukiwane i wyświetlane w sieci domowej. Wybierz Fritzbox, który steruje Twoimi inteligentnymi urządzeniami domowymi. Zaloguj się za pomocą swojego hasła i, jeśli to konieczne, swojej nazwy użytkownika. Następnie zobaczysz widok kafelków aplikacji. Poszczególne płytki można łatwo ułożyć zgodnie z własnymi wymaganiami: po prostu połóż palec na płytce, aż się poluzuje i przesuń go w żądaną pozycję.

Czy chcesz mieć dostęp do sieci domowej i sterować urządzeniami inteligentnego domu, gdy jesteś poza domem? Następnie wywołaj ustawienia aplikacji za pomocą trzypunktowego menu w prawym górnym rogu. Aktywuj opcję „Używaj w ruchu”. Aby to zadziałało, usługa MyFritz musi być aktywowana i skonfigurowana na Fritzbox.

Istnieje wiele opcji sterowania: na przykład możesz ręcznie włączyć ekspres do kawy w kuchni poza harmonogramami. Możesz też przyciemnić lampę Fritz DECT 500 LED z kanapy za pomocą aplikacji. Równie łatwo możesz regulować temperaturę ogrzewania za pomocą sterownika grzejnikowego Fritz DECT 301. Tutaj możesz skorzystać z szybkiego wyboru i np. przełączyć się na maksymalną temperaturę, gdy jesteś poza domem, aby po powrocie spodziewać się przytulnego, ciepłego mieszkania.

Uwaga: nadal rejestrujesz nowe inteligentne urządzenia domowe bezpośrednio na Fritzbox – aplikacja nie może tego zrobić. Możesz również skonfigurować plany ogrzewania dla Fritz DECT 301, obwodów automatycznych oraz szablonów i grup za pomocą interfejsu użytkownika urządzenia Fritzbox.

AVM: Smart Home z Fritzbox - wszystkie urządzenia i opcje

Tags
Author
Karolina Kanas

Leave a Reply