Fritzbox jako serwer multimediów dla filmów i muzyki

Post

Fritzbox jako serwer multimediów dla filmów i muzyki

Dzięki serwerowi mediów Fritzbox możesz dostarczać zdjęcia, filmy i muzykę do wszystkich urządzeń odtwarzających w sieci domowej, które obsługują standard UPnP-AV.

Jako serwer multimediów Fritzbox może przesyłać treści, takie jak muzyka i filmy, a także internetowe stacje radiowe i podcasty, do urządzeń odtwarzających i programów w sieci domowej. Warunkiem jest obsługiwany standard UPnP AV (Universal Plug and Play Audio/Video).

1. W tym momencie zakładamy, że skonfigurowałeś już Fritz NAS zgodnie z opisem na stronie 2. Otwórz interfejs Fritzbox w przeglądarce, wpisując fritz.box lub adres IP 192.168.178.1 i zaloguj się. Następnie przejdź do „Sieć domowa -> USB / Pamięć masowa” po lewej stronie. W prawej części okna powinna być aktywowana opcja „Funkcje pamięci (NAS) Fritzbox aktywne”.

2. W następnym kroku przejdź do „Sieć domowa –› Serwer multimediów”. Po prawej stronie okna zaznacz pole obok „Serwer mediów aktywny”. Jeśli chcesz, możesz przypisać dowolną nazwę do serwera multimediów.

3. Następnie zaznacz źródła mediów, z których powinien korzystać serwer. Możesz korzystać ze wszystkich podłączonych źródeł lub tylko dysku USB - w naszym przypadku zewnętrzny dysk SSD Extreme 510 na porcie USB Fritzbox. Jeśli masz konto w Magenta Cloud, możesz również zintegrować przestrzeń dyskową jako źródło. Kliknij „Zastosuj”.

4. Bardzo łatwo jest sprawdzić, czy serwer mediów jest dostępny w sieci domowej: Otwórz Eksploratora za pomocą kombinacji klawiszy Win-E i kliknij „Sieć” na pasku po lewej stronie. Zakończenie wyszukiwania zajmie chwilę. Serwer mediów Fritz powinien zostać wyświetlony pod przypisaną nazwą w sekcji „Multimedia”.

5. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, przenieś teraz swoją kolekcję muzyki i wideo do Fritz NAS. Przeczytaj tutaj, jak to działa. W idealnym przypadku pliki MP3 są otagowane, tj. zaopatrzone w informacje o albumie, utworze i wykonawcy. Wtedy również otrzymasz tę informację w odtwarzaczu. Na przykład możesz użyć darmowego narzędzia MP3tag do tagowania, które możesz pobrać ze strony www.mp3tag.de.

Więcej na ten temat: Udostępniaj zdjęcia na serwerze NAS innym osobom

Tags
Author
Karolina Kanas

Leave a Reply