Telekom przyspiesza 212 000 gospodarstw domowych - alternatywy

Telekom przyspiesza 212 000 gospodarstw domowych - alternatywy

Telekom oferuje teraz dostęp do Internetu z prędkością do 100 Mbit/s dla ponad 34 mln gospodarstw domowych. Istnieje również 2,5 miliona połączeń światłowodowych z prędkością do 1 Gbit/s. Ale istnieją alternatywy dla linii telekomunikacyjnych.

Według własnych informacji Deutsche Telekom zwiększył prędkość Internetu dla 212 000 gospodarstw domowych w czerwcu 2021 roku. W związku z tym 34,2 mln gospodarstw domowych może teraz zarezerwować taryfę do 100 megabitów na sekundę (Mbit/s) lub więcej w sieci telekomunikacyjnej. 26,0 mln gospodarstw domowych może zarezerwować taryfę do 250 Mbit/s lub więcej.

Liczba gospodarstw domowych, które mogą otrzymać czyste łącze światłowodowe, wzrosła w czerwcu o 117 tys. i wynosi obecnie 2,5 mln. Według Telekom możliwe są tutaj prędkości do jednego gigabita na sekundę. Jeśli interesuje Cię połączenie światłowodowe, powinieneś najpierw zapoznać się z naszym poradnikiem: Łącze światłowodowe zamiast DSL - to zalety.

Jednak z routerem komórkowym jesteś całkowicie niezależny od połączenia kablowego. Wszyscy trzej duzi niemieccy dostawcy oferują takie rozwiązanie bezprzewodowe. W Vodafone to właśnie Gigacube. Jeśli podpiszesz umowę do 22 września 2021 r., przez 24 miesiące uzyskasz o 24 proc. większy miesięczny wolumen danych. Wszystkie szczegóły dotyczące tej oferty możesz przeczytać tutaj.

Z drugiej strony O2 przeciwdziała temu za pomocą "O2 my Internet-to-Go". Telekom z kolei jest zaangażowany w Telekom Speedbox. Istnieją różnice między tymi trzema rozwiązaniami routera LTE / 5G, które wyjaśniamy w tych dwóch artykułach:

Vodafone Gigacube: Internet wszędzie teraz za darmo z do 120 GB więcej

O2 Homespot: Internet LTE dla domu

Każdy, kto jest zainteresowany szybkim połączeniem Telekom, może dowiedzieć się, jaka prędkość jest możliwa, we własnej lokalizacji na stronie www.telekom.de/schneller. Możesz również zapytać w sklepach Telekom i marketach specjalistycznych, a także na bezpłatnej infolinii (0800 330 1000).

Tags
Author
Karolina Kanas

Leave a Reply