„Złoty bloger” Lindner otrzymuje anty-nagrodę za blokowanie Jamajki

„Złoty bloger” Lindner otrzymuje anty-nagrodę za blokowanie Jamajki

Również w tym roku w Berlinie nagrodzono „Złotego Bloggera”. Nagrody przyznano najlepszym blogom i specjalnym występom na Twitterze, Instagramie i spółce. Nagrodę odebrał również przewodniczący FDP Christian Lindner.

Autorka Marie Sophie Hingst została wybrana Bloggerem Roku w konkursie „Złoty Blogger”. W internetowym głosowaniu w poniedziałkowy wieczór tysiące internautów oddało głos na autora bloga „Czytaj kochanie, czytaj dalej”. „Nagroda jest nie tylko nagrodą dla mnie, ale dla wszystkich ludzi, którzy opowiadają w Internecie małe, osobiste, niekomercyjne historie, często z wielkimi wyzwaniami” – powiedziała. 30-latek zwyciężył w królewskiej kategorii z dziennikarzami medialnymi Stefanem Niggemeierem i Borisem Rosenkranzem z „Übermedien.de” oraz działaczem na rzecz inkluzji Raulem Krauthausenem.

Podczas ceremonii wręczenia nagród w Berlinie Hingst powiedziała, że ​​codziennie pisała do dziennikarza Deniz Yücela, który był więziony w Turcji przez prawie rok. Zamiast prezentować coś ze swojego bloga, przeczytała swoją bardzo wzruszającą pocztówkę z 318. „Głęboko wierzę, że dziennikarze w Turcji potrzebują naszej solidarności i naszych słów” – powiedziała.

Richard Gutjahr otrzymał nagrodę specjalną „Złotego Bloggera” za walkę z nienawiścią w Internecie. (Źródło: Kay Nietfeld / dpa)

Nagroda specjalna dla dziennikarza Richarda Gutjahr

„Złoci Blogerzy” wybierają najlepsze blogi, ale także występy na Instagramie i Twitterze. Głosy na sali, w Internecie i jury zostały wykorzystane w prawie 20 kategoriach. Za nim stoją blogerzy Christiane Link, Daniel Fiene, Franziska Bluhm i Thomas Knüwer, którzy również tworzą jury. „Jeśli przyjrzysz się bliżej Internetowi, popadniesz w rodzaj depresji. Masz wrażenie, że wszędzie są tylko fałszywe wiadomości i mowa nienawiści” – mówi Fiene. „Pokazujemy, że są też dobre strony”.

Specjalna nagroda jury trafiła do dziennikarza Richarda Gutjahra za walkę z nienawiścią w Internecie. Teoretycy spiskowi podżegają przeciwko niemu, odkąd był świadkiem ataku terrorystycznego w Nicei i szału w centrum handlowym olimpijskim w Monachium w 2016 roku. Według jury jego zaangażowanie jest bezprecedensowe i pokazuje przepaść w Internecie. Cena powinna również motywować do wytrwania. Sam Gutjahr nie był obecny na ceremonii wręczenia nagród.

Opera Narodowa w Berlinie i „rodzaj żydowski”

Gavin Karlmeier został wybrany najlepszym debiutantem magazynu „We talk” za pomocą publicznego głosowania i urządzenia do pomiaru oklasków. Konto roku na Instagramie trafiło do Berlińskiej Opery Narodowej. Juna Großmann z „jakoś żydowska” została wybrana przez głosowanie online w kategorii blogerów niszowych. Antysemityzm jest coraz gorszy, „dlatego potrzebujemy cię” – zaapelowała.

W obszarze konta roku na Twitterze użytkownik Norman wygrał za „Twój terapeuta”. 24-latek poruszył publiczność, gdy zrelacjonował, jak dzięki Twitterowi znalazł swojego bezdomnego ojca. Społeczność wybrała blog pediatry „Der Kinderdoc” jako zaangażowanego blogera.

„Blocker roku” to Lindner

Anty-nagroda „Blocker of the Year” trafiła do lidera FDP Christiana Lindnera za blokadę Jamajki. Przyjął to spokojnie i odpowiedział na Twitterze: „Przyjmij nagrodę jako bloker #Jamaika z pokorą. To byłoby nic innego, jak złamanie słowa FDP…”

Jury uznało zawodowego piłkarza Matsa Hummelsa Sportowcem Roku w Mediach Społecznościowych. Jurorzy wybrali szefa Axela Springera Mathiasa Döpfnera jako „blogera bez bloga”, który pokonał Thomasa Gottschalka i Borisa Beckera. „W tym roku firma Döpfner pokazała, jak wywoływać i kształtować publiczne dyskusje” – wyjaśnił Link. Zarówno Döpfner, jak i Hummels podziękowali im w wiadomości wideo.

Źródło:

- Agencja informacyjna dpa

Tags
Author
Karolina Kanas

Leave a Reply